Policjanci proszą o wsparcie

Na sesję Rady Miasta i Gminy Ćmielów przybyli komendant Komisariatu Policji w Ćmielowie Andrzej Kania oraz zastępca komendanta KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim Krzysztof Panaszewski. Komendanci poprosili burmistrza i radnych o wsparcie remontu budynku Komisariatu Policji w Ćmielowie. W Ćmielowie ma być budowany nowy komisariat na działce przekazanej przez gminę. Jednak jego oddanie do użytku może nastąpić najwcześniej za 4 lata. Jak podkreślili komendanci, gmina Ćmielów zawsze wspierała komisariat poprzez dotacje finansowe.
-Stan budynku urąga naszej pracy i powagi instytucji – mówi A. Kania.
-Komenda wojewódzka policji ma przeznaczyć 30 tys. złotych na remont podłóg w komisariacie – mówi K. Panaszewski. Proszę rozważyć przekazanie 10 tys. złotych na remont klatki schodowej i ciągów komunikacyjnych.
Burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów, Jan Kuśmierz zapewnił, że prośba, z którą zwrócili się komendanci zostanie rozpatrzona podczas uchwalania budżetu na 2018 r. Nie ukrywał, że gminę w tym roku czeka wiele inwestycji, w tym modernizacja i termomodernizacja budynków oświatowych, realizacja funduszu sołeckiego oraz naprawy bieżące.
Do gminy ma trafić pisemny wniosek z prośbą o dofinansowanie remontu komisariatu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *