W Sadowiu profilaktyka dla najmłodszych (zdjęcia)

70 dzieci z terenu gminy Sadowie wzięło udział w przesiewowych badaniach profilaktycznych wczesnego wykrywania chorób nowotworowych.
PART_1523622972628Ekipa Ambulansu Fundacji R. McDonalda pracowała w piątek już od rana,  a programem objęte zostały dzieci od 9 miesiąca do 6 roku życia. Jak mówią lekarze z Akademickiego Zespołu Szpitala Dziecięcego w Lublinie: Magdalena Kunach i Albert Matera, wykryte zmiany w tym okresie są całkowicie uleczalne.

Lekarze przeprowadzili badania USG oraz ogólne badania wszystkich narządów pod względem ich prawidłowości.  Rodzice mogli też skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji. Akcja w Sadowiu przeprowadzona została po raz pierwszy. Jak potwierdza wójt gminy Marzena Urban – Żelazowska, rodzice nie ponoszą żadnych opłat, koszty badań ponosi gmina ze swojego budżetu. Mamy w rozmowach z nami nie kryły zadowolenia z udziału ich pociech w programie badań. Pracę ambulansu wspierali wolontariusze – pracownicy UG- Piotr Wójtowicz i Dorota Pokrzywicka, z gościnnym udziałem Anny Zybały z sąsiedniej gminy Obrazów. Organizatorzy zapewniają, że nie jest to ostatnia tego typu akcja.

PART_1523622988656

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *