Trasa turystyczna będzie dokończona

Rozpoczęły się prace związane z drugim etapem rozbudowy drogi powiatowej Brody ? Krynki.

Po zakończeniu inwestycji, powstanie trakt ważny dla mieszkańców gminy i dalszego rozwoju turystyki nad Zalewem Brodzkim.

W poprzednim roku, wykonany został odcinek od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z ulicą Poprzeczną w Krynkach. W pierwszym etapie inwestycji wykonany został parking nad zalewem. Także w tym roku, koło tzw. ?Oczka? powstanie kolejnych, 78 miejsc parkingowych.
W drugim etapie inwestycji rozbudowana zostanie droga o długości ok. 1,3 km. do skrzyżowania z  drogą krajową nr 42. Ponadto, wykonane zostanie oświetlenie całej ulicy Starachowickiej. Dzięki nowym chodnikom i ścieżkom rowerowym powstanie ciekawa trasa turystyczna, świetna do biegania i nordic walkingu.

Wartość robót wynosi ok. 6 mln zł. Na zadanie uzyskano 50% dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wkład finansowy gminy Brody w realizację zadania wynosi 26% kosztów. Powiat Starachowicki pokrywa 24% wartości inwestycji. Wykonawcą zadania jest  firma Aglet sp. z o.o. z Warszawy. Działania koordynuje Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Trasa turystyczna będzie dokończona

  • 20/04/2018 at 08:26
    Permalink

    a piękna trasa z Ostrowca w kierunku Sarnówka,jest jeszcze w PRL-u czyli nie ma nawet pobocza…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *