W Bodzechowie wybudują bieżnię lekkoatletyczną

Wniosek dotyczący rewitalizacji miejscowości Bodzechów, jako jeden z dwóch w województwie świętokrzyskim z gmin wiejskich, został przyjęty do realizacji przez Świętokrzyski Urząd Marszałkowski.
Gmina Bodzechów może liczyć na ponad 4 mln zł. Wójt Jerzy Murzyn nie kryje satysfakcji z zakwalifikowania wniosku o wartości 5,2 mln zł. Gmina otrzyma 80 proc. dofinansowania, czyli blisko 4,2 mln zł. Wcześniej opracowała program rewitalizacji Bodzechowa, na który również otrzymała unijne środki.

DSCF0702
-Włożyliśmy sporo pracy w jego przygotowanie. Wniosek został wysoko oceniony. Jako jeden z dwóch samorządów w regionie, otrzymamy wsparcie na rewitalizacje ?stolicy? gminy. Choć w projekcie są zadania dotyczące inwestycji w samym Bodzechowie, to zyskają wszyscy ? podkreśla Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów. -Jesteśmy jednym organizmem finansowym. Jeśli udało nam się pozyskać środki z zewnątrz na inwestycje w samym Bodzechowie, to więcej pieniędzy zostanie na przedsięwzięcia w innych miejscowościach. Projekt będzie wdrażany w życie do 2020 r. Obejmuje on termomodernizację i poprawę stanu technicznego budynków komunalnych.
Gruntowny remont przejdą m. in. bloki obok stadionu w Bodzechowie. Zostaną przebudowane ulice. Obecna strażnica po kapitalnym remoncie będzie służyła nie tylko strażakom, ale również starszym mieszkańcom Bodzechowa i młodzieży.
-Pomysłów mamy dużo i będziemy uszczegóławiać projekt rewitalizacyjny ? dodaje Jerzy Murzyn. -Jako pierwsze zadanie planujemy termomodernizację i remont techniczny bloków w os. w Bodzechowie. Po podpisaniu umowy, szybko ogłosimy przetarg
na wykonawcę tych prac. W ramach projektu zamierzamy też modernizować stadion. Powstanie pełnowymiarowa bieżnia lekkoatletyczna, która będzie służyć dzieciom i młodzieży, bowiem mamy ambitne zadanie upowszechnienia lekkiej atletyki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *