Więcej kursów w weekend

Gmina Ćmielów wyszła naprzeciw wnioskom mieszkańców, którzy proszą o zwiększenie częstotliwości kursowania komunikacji publicznej.
Mieszkańcom zależy szczególnie na kursach w dni wolne od pracy na trasie Ćmielów -Ostrowiec.
-Przeprowadziliśmy rozmowy z przewoźnikiem i taką deklarację dodatkowych kursów mamy – mówi burmistrz Ćmielowa, Jan Kuśmierz. Warunkiem jest likwidacja opłat za korzystanie przez przewoźników z przystanków. Opłata ta wynosiła 2 grosze za każde zatrzymanie się przewoźnika na przystanku. W ubiegłym roku dochód gminy z tego tytułu wynosił 6,5 tys. zł w przeznaczeniem na sprzątanie, malowanie i utrzymanie przystanków.
W czwartek na sesji Rady Miasta i Gminy Ćmielów radni pozytywnie zaopiniowali warunki przewoźników i podjęli stosowną uchwałę.
-Uważamy, że warto spróbować czy przewoźnicy dotrzymają słowa i umożliwią dojazd do pracy naszych mieszkańców w weekendy – mówi burmistrz J. Kuśmierz. Będziemy to monitorować i będziemy w kontakcie z osobami, które z takimi wnioskami się do nas zwróciły. Wnioski mieszkańców gminy dotyczyły dojazdów w godzinach rannych oraz wieczorowych, kiedy to przykładowo pracownicy Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim kończą lub zaczynają pracę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *