Dni Ożarowa. W dobrej zabawie nie przeszkodziła kapryśna aura (zdjęcia)

Tegoroczne Dni Ożarowa miały niecodzienny wymiar. Mimo kapryśnej pogody, publiczność nie zawiodła. Swój muzyczny i wokalny popis dały wspaniałe gwiazdy: Elektryczne Gitary, Piersi i Krzysztof Cugowski, ale także uzdolnione dzieci i młodzież z gminy. Wyjątkowo ze względu na 40-lecie funkcjonowania zakładu Grupy Ożarów S.A. 80 jego pracowników otrzymało odznaczenia państwowe i resortowe za wieloletnią pracę oraz zasługi dla budownictwa. Odznaczenia wręczył wicewojewoda Andrzej Będkowski oraz Przewodniczący Związku Zawodowego Budowlani Zbigniew Jankowski. Gratulacje odznaczonym osobom złożył poseł Kazimierz Kotowski, burmistrz Marcin Majcher oraz członkowie zarząd zakładu na czele z prezesem zarządu, dyrektorem generalnym Andrzejem Ptakiem.

Na scenie w sobotę zaprezentowały się zespoły Ożarowiacy i Ożarowskie Andrusy, grupy wokalne i taneczne z MGOK oraz zespół muzyczny Magura ze Słowacji. Wokalnie Dni Ożarowa uświetniła również zdobywczyni Nagrody Specjalnej w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Debiuty 2018 Alicja Śmielak. W niedzielę publiczność wysłuchała m.in.  Orkiestry Dętej ze Słowacji  Belanczanie oraz Katarzyny Góras laureatki The Voice of Poland.

Tego dnia, co stało się już tradycją, można było odjechać z placu przy ul. Kościuszki w Ożarowie oraz z rynku w Tarłowie specjalnie podstawionymi autokarami na zwiedzanie cementowni. Drugi dzień to także rozdanie nagród w V Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza, który odbył się w sobotę. Obchodom towarzyszyło miasteczka dziecięce i policyjne, kramy oraz stoiska z wyrobami rękodzieła artystycznego. Chętni mogli oddać elektrośmieci. Brawa dla organizatorów Grupy Ożarów S.A., Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz gminy Ożarów, nie tylko za dobrą organizację imprezy, ale także za wyśmienity dobór znanych artystów i przede wszystkim za przygotowanie na kapryśną pogodę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *