Karol Okrasa gotował na Krzemionkach! (zdjęcia)

Krzemionki, z neolitycznymi kopalniami krzemienia, starszymi od egipskich piramid, miały niecodziennego gościa. W wiosce neolitycznej pojawił się Karol Okrasa ze swym autorskim programem „Okrasa łamie przepisy”. Co tym razem gotował? Niech to pozostanie tajemnicą aż do zaplanowanej na wrzesień emisji programu na antenach TVP.

Tajemnica tajemnicą, ale wiemy, że z wioski neolitycznej na Krzemionkach unosił się zapach pieczonego mięsa i chleba, a przy ognisku rozprawiano o dawnej kuchni i kulinarnej uczcie w czasach neolitu. Przy kuchennej pracy korzystano nawet z krzemiennego noża?

To nie jedyna promocja ogólnopolska naszego obiektu archeologicznego, starającego się o wpis na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Wystawa ?Krzemionki. Pradziejowe kopalnie krzemienia pasiastego. W drodze do UNESCO? prezentowana jest bowiem obecnie na terenie Skansenu Archeologicznego ? Grodzisko w Sopocie. Ekspozycja pojawi się również podczas imprezy plenerowej ?Weekend z Archeologią. Zagadki przeszłości?, organizowanej przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *