Nowe perony, bezpieczne przejazdy. Coraz bliżej Ostrowca Świętokrzyskiego

Pasażerowie korzystają z przebudowanych peronów w Starachowicach, Wąchocku, Marcinkowie i Skarżysku Kościelnym. Na trasie Skarżysko-Kamienna ? Starachowice Wschodnie pociągi jeżdżą po nowym torze. Kierowcy płynniej i bezpieczniej mogą przejechać przez kompleksowo przebudowane przejazdy na linii. Inwestycja PLK usprawni połączenia regionalne i przewóz towarów.


We wrześniu do dyspozycji podróżnych oddane zostały pierwsze przebudowane perony w Starachowicach, Wąchocku, Marcinkowie i Skarżysku Kościelnym. Nowe obiekty są wyższe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Zostały wyposażone w ławki oraz nowe gabloty i oznakowanie. Antypoślizgowa nawierzchnia i nowe oświetlenie zapewnia bezpieczne poruszanie się po peronach. W gablotach zamieszczono informacje o rozkładzie jazdy. Dostęp do kolei dla osób o ograniczonej mobilności ułatwiają pochylnie.
W Skarżysku-Kamiennej trwają prace przy budowie peronu nr 3. Wymienione zostaną tam również rozjazdy i tory. W tym roku powstaną także kolejne nowe perony w Marcinkowie, Skarżysku Kościelnym, Starachowicach. Zakończy się również przebudowa wyspowego peronu na stacji Wąchock.
Autem bezpieczniej przez tory
Zakończyła się przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych w ciągu ul. Radomskiej w Starachowicach i ul. 1 Maja w Skarżysku-Kamiennej. Na skrzyżowaniach wymienione zostały tory i nawierzchnia drogowa wraz z dojazdami do przejazdów. Kierowcy płynniej mogą przejechać przez tory.
Ze Skarżyska-Kamiennej do Starachowic Wschodnich po nowym torze
We wrześniu między stacjami Skarżysko-Kamienna ? Starachowice Wschodnie do eksploatacji został oddany nowy tor, a prace przeniosły się na drugi. Wymieniona została również sieć trakcyjna na odcinku Skarżysko-Kamienna ? Wąchock. Na trasie wyremontowane zostaną budynki nastawni w Wąchocku i Starachowicach Wschodnich i obiekty inżynieryjne.
Sprawniej koleją przez świętokrzyskie Po zakończeniu robót na całej linii Skarżysko-Kamienna ? Sandomierz pociągi pasażerskie pojadą szybciej z prędkością 120 km/h. Możliwe będzie przywrócenie regularnych połączeń z Ostrowca Świętokrzyskiego do Sandomierza, podróżni zyskają wygodniejszy dostęp do kolei. Roboty budowlane zaplanowano do 2021 roku. Wartość umowy na ?Prace budowlane na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko-Kamienna ? Sandomierz? to 378,8 mln zł netto. Finansowanie inwestycji przewidziano z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.
Prace na linii kolejowej Skarżysko-Kamienna ? Sandomierz w liczbach:
?22 zmodernizowane stacje i przystanki
?35 szt. wyremontowanych peronów
?107 wyremontowanych obiektów inżynieryjnych
?104 km zmodernizowanej linii kolejowej
?69 zmodernizowanych przejazdów kolejowo-drogowych
?25 km wymienionej sieci trakcyjnej
Więcej o projekcie także na plk-polskawschodnia.pl

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *