Zaprzysiężenie radnych i burmistrza. Dogrywka w wyborach na wiceprzewodniczącego (zdjęcia)

Dziś odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta i Gminy Opatów nowej kadencji 2018-2023. Zaświadczenia o wyborze burmistrzowi Grzegorzowi Gajewskiemu i radnych wręczyła przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Eleonora Kowalik. Radni złożyli uroczyste ślubowanie. Sesje do momentu wyboru przewodniczącego rady prowadził radny senior Waldemar Bocheński.

O fotel przewodniczącego ubiegali się radni Marcin Słapek i Magdalena Masternak. W tajnym głosowaniu z jednym głosem przewagi na przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Opatów został wybrany Marcin Słapek.
Na wiceprzewodniczących zostali zgłoszeni Dawid Kargulewicz, Beata Wrzołek i Andrzej Żychowski. W pierwszej turze Beata Wrzołek otrzymała 12 głosów, D. Kargulewicz i A. Żychowski po 7 głosów. Potrzebna była druga tura wyborów, którą wygrał D. Kargulewicz otrzymując 9 głosów.
Sesję zakończyło ślubowanie już samego burmistrza Grzegorza Gajewskiego, który podziękował ustępującemu burmistrzowi Andrzejowi Chanieckiemu. Niestety, na próżno było szukać wśród licznie zebranych na sali obrad byłego burmistrza.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *