Ćmielów zagłębiem narkotykowym

Ćmielów zapisał się w kronikach policyjnych kilkoma głośnymi sprawami narkotykowymi.
Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z ostrowieckimi policjantami właśnie w Ćmielowie przynajmniej dwukrotnie zgarnęli narkotyki warte setki tysięcy złotych.
Wiaderka z marihuaną
W dniu 25 października 2018 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach złożyli wizytę 32?latkowi z gminy Ćmielów. Od pewnego czasu podejrzewali, że może on mieć do czynienia z narkotykowym procederem.


-Przeszukanie posesji 32- latka potwierdziło przypuszczenia mundurowych ?mówi kom. Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. W trakcie czynności, dokonanych w różnych miejscach na terenie posesji, policjanci znaleźli kilka wiaderek plastikowych, wypełnionych po brzegi suszem roślinnym, który po wstępnym sprawdzeniu okazał się marihuaną. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3,5 kilograma zakazanego suszu, z którego można by wytworzyć ok. 4 tysięcy ?działek? o wartości ok. 150.000 zł.
32-latek trafił do policyjnej celi. W dniu 26 października 2018 r. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.
Profesjonalna linia produkcyjna konopi
W dniu 17 grudnia 2015 r., w jednym z prywatnych domów w centrum Ćmielowa, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim odkryli nielegalną uprawę konopi.
-W domu znajdowała się kompleksowo zorganizowana plantacja krzewów konopi ?informowała kom. Ewa Libuda, ówczesny oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pomieszczenie wyposażone było w profesjonalny sprzęt, który miał tworzyć roślinom optymalne warunki do ich wzrostu. Rośliny były nawadniane, nawilżane i ogrzewane. Wszystkiego pilnowała sterowana elektronicznie aparatura wyposażona w lampy, filtry, wiatraki, system nawiewowy i nawilżający. Ostrowieccy policjanci zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną, w tym 96 krzewów konopi innych niż włókniste oraz 4,5 kilograma ściętych liści konopi. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku: 22, 44 i 64 lat, mogących mieć związek z przestępczym procederem. 44 i 64?latek usłyszeli zarzuty, dotyczące nabycia przyrządów służących do nielegalnego wytwarzania środków odurzających. 22?latkowi śledczy przedstawili zarzut nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
Narkotyki za 100 tys. złotych
W dniu 28 października 2015 r. policjanci z Wydziału Narkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przejęli narkotyki o wartości ok. 100 tys. zł, będące w posiadaniu 31-letniego mieszkańca gminy Ćmielów.
-W trakcie czynności wykonywanych w jego mieszkaniu, kryminalni zabezpieczyli 2,6 kg suszu konopi -mówi kom. Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP w Kielcach. Narkotyki warte 100 tys. zł 31-latek przechowywał w torbach foliowych oraz w szklanych słoikach. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli wagę elektroniczną i telefony komórkowe. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a zabezpieczony susz roślinny trafił do policyjnego laboratorium.


Dwóch nieletnich
W dniu 30 sierpnia 2015 r. ćmielowscy policjanci zatrzymali dwóch nieletnich mieszkańców tej gminy, którzy posiadali przy sobie łącznie 14 gramów suszu marihuany. Stało się to w trakcie interwencji policjantów wobec grupki młodych ludzi. Jednemu z legitymowanych wysunęła się torebka foliowa, którą próbował schować. Szczegółowa kontrola wykazała, że w plecaku miał pudełko, w którym znajdował się również susz. W trakcie dalszych czynności policjanci zabezpieczyli dwa rosnące krzaki konopi, które znaleźli w miejscu wskazanym przez nastolatków. Dwóch 16-latków trafiło przed oblicze Sądu Rodzinnego.
Marihuana kwitnie
Niedawno informowałem o tym, że na terenie gminy Busko Zdrój funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz mundurowi z Komendy Powiatowej w Busku Zdroju, w jednym z budynków gospodarczych zabezpieczyli ponad 22 kilogramy marihuany. W tej sprawie zatrzymany został 46-latek podejrzany o produkcję tego suszu. W toku dalszych ustaleń zatrzymano jeszcze dwóch mężczyzn i zabezpieczono 140 kg narkotyków.
Jak się okazało, to największa, jak do tej pory, zabezpieczona ilość narkotyków w województwie świętokrzyskim. Ich wartość rynkowa jest oceniana na ok. 4 mln złotych.
Spirala narkotykowa Kiedy coraz częściej mówi się i pisze o możliwości dopuszczenia tzw. marihuany leczniczej, przestępcy tworzą kolejne fakty dokonane także na terenie powiatu ostrowieckiego. Spirala narkotykowa mocno się nakręca, a zatrzymywane przez policjantów ilości narkotyków zaczynamy mierzyć już nie w gramach czy kilogramach, ale w setkach kilogramów. Tylko patrzeć, jak będą to tony narkotyków. W 2017 r. świętokrzyscy policjanci zabezpieczyli ok. 130 kilogramów różnego rodzaju narkotyków, a także 10 tysięcy opakowań ze śmiercionośnymi ?dopalaczami?. W 2018 r. padnie kolejny narkotykowy rekord w świętokrzyskim. Sama tylko sprawa buska, o której pisałem niedawno, oznacza przejęcie przez policjantów narkotyków za blisko 4 mln złotych. Jeśli zaś chodzi o sprawę ćmielowską, tę sprzed kilkunastu dni, gdzie przejęto ponad 3,5 kilograma zakazanego suszu, z którego można by wytworzyć ok. 4 tysięcy ?działek? o wartości 150.000 zł, to znajdzie się wysoko w rankingu i znacznie podwyższy policyjny ?urobek? za bieżący rok.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *