Nie szukaj (nie)szczęścia na lodzie

Po ostatnich mrozach zbiorniki wodne pokryły się warstwą lodu, jednak zbyt cienką, by utrzymać ciężar człowieka. Każdy kto zdecyduje się wejść na taki lód naraża się na realne ryzyko wypadku lub nawet utonięcia.
-Należy pamiętać, że bezpieczna grubość lodu wymaga co najmniej kilku, kilkunastu dni silnego mrozu ?twierdzi kom. Kamil Tokarski, oficer prasowy KWP Kielce. Obecnie lód nie pozwala na korzystanie ze sportów zimowych ani nawet na zwykłą na nim zabawę. Tym bardziej, że synoptycy pod koniec tygodnia zapowiadają odwilż. Dni mroźne przeplatane odwilżą dodatkowo zmieniają i osłabiają strukturę lodu. Ostrzegamy, że co roku w całej Polsce dochodzi do wypadków i utonięć związanych z wchodzeniem na zbyt cienki lód i załamania się jego powierzchni. Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności nad wodą. Dotyczy to przede wszystkim rodziców. Nie pozwólmy, aby dzieci spędzały same czas w pobliżu zbiorników wodnych, a tym bardziej aby wchodziły na lód.
Zagrożoną grupą są również wędkarze, którzy nierzadko ufając swojemu doświadczeniu, przeceniają grubość lodu i jego stabilność.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *