IV Serdeczniak w Kunowie

Około 100 osób wzięło udział w balu karnawałowym, organizowanym już po raz czwarty w Kunowie. Inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży niepełnosprawnych.
-Serdeczniak to impreza, której przyświeca idea serdecznej integracji osób niepełnosprawnych i ich rodzin, a także przyjaciół, którzy dostrzegają potrzeby osób z dysfunkcjami i starają się wnieść odrobinę radości w ich życie -mówi burmistrz Kunowa, Lech Łodej.
Obecnie na terenie gminy mieszka ok. 30 rodzin, których najbliższych dotyka problem niepełnosprawności. Do tej pory nie wsłuchiwano się w ich potrzeby. Sytuacja zmieniła się cztery lata temu, w poprzedniej kadencji, kiedy to burmistrz L. Łodej po raz pierwszy zorganizował w urzędzie miejskim spotkanie rodziców dzieci niepełnosprawnych z ternu gminy. Serdeczniak to jedna z form integracji społeczności lokalnej.
W balu oprócz osób niepełnosprawnych wzięli też udział seniorzy z terenu gminy, członkowie Młodzieżowej Rady Gminy, radni, podopieczni miejscowej świetlicy środowiskowej oraz zaprzyjaźnieni nauczyciele ostrowieckiego Zespołu Szkół Specjalnych z dyrektor Magdaleną Wykrotą -Skórą, z którymi gmina współpracuje.
To jednak nie jedyna inicjatywa w kierunku osób z niepełnosprawnościami.
-Staramy się w miarę możliwości spełniać oczekiwania i wspierać te rodziny. Co roku organizujemy wakacje dla dzieci niepełnosprawnych tak, aby mogły atrakcyjnie spędzić wolny czas od nauki, integrując się podczas wspólnych zabaw ze zdrowymi rówieśnikami -dodaje burmistrz L. Łodej.
Kolejnym krokiem w kierunku osób niepełnosprawnych będzie utworzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w budynku po byłej szkole w Karczmie Miłkowskiej. Jak zaznacza burmistrz, jest to zadanie na tę kadencję.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *