Nowa przewodnicząca i nowy wiceburmistrz

Zaskakujący przebieg miały obrady sesji Rady Miejskiej w Opatowie.
Dotychczasowy przewodniczący Marcin Słapek po trzech miesiącach pełnienia tej funkcji zrezygnował. Jego decyzją zdziwieni byli radni. Radny Andrzej Żychowski zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie. Powodem decyzji przewodniczącego była propozycja burmistrza Grzegorza Gajewskiego objęcia przez niego stanowiska wiceburmistrza Opatowa. Jak przyznał M. Słapek, nie była to z jego strony decyzja pochopna. Nad propozycją radny zastanawiał się od kilku tygodni. Marcin Słapek jest radnym drugiej kadencji, startował z listy PiS. Jako wiceburmistrz będzie zajmował się kwestiami związanymi z edukacją, jak również będzie nadzorował pracę wydziałów: rolnictwa, środowiska i promocji.
Jak przyznał burmistrz G. Gajewski, za tą decyzją przemawiało bardzo dobre przygotowanie radnego i znajomość materii związanej z edukacją ?od podszewki?. Nowy wiceburmistrz zapewniał, że wszelkie propozycje będzie konsultował z Radą Miejską. Rezygnacja z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej spowodowała konieczność przeprowadzenia ponownych wyborów.
Nową przewodniczącą została Beata Wrzołek. W odbytym głosowaniu jej kandydatura uzyskała poparcie 14 radnych, przy jednym głosie nieważnym. B. Wrzołek pochodzi z Marcinkowic, do Rady Miejskiej kandydowała z list Stowarzyszenia Region Świętokrzyski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *