Powiat opatowski chce przejąć szpital od prywatnej spółki

Już czwarty rok prywatna spółka Centrum Dializa dzierżawi opatowski szpital.
Szpital za poprzedniego starosty i poprzedniej Rady Powiatu został wydzierżawiony spółce na 30 lat.
-W styczniu wysłaliśmy propozycje porozumienia do Centrum Dializa, dotyczące przejęcia szpitala przez powiatową spółkę Top Medicus – mówi starosta opatowski, Tomasz Staniek. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Natomiast przygotowujemy się do ewentualnego przejęcia szpitala. Regulujemy sprawy formalne spółki. Trwają także rozmowy z personelem medycznym. Chcemy budować nową strukturę organizacyjną szpitala.
Obecnie spółka Top Medicus prowadzi Zakład Opiekuńczo -Leczniczy i ma kontrakt na 12 łóżek.
-Jesteśmy gotowi w każdej chwili zwiększyć oddział do 35 łóżek ? mówi starosta T. Staniek. Szpital chcemy przejąć cesją; aby była możliwa, musi być trójporozumienie Centrum Dializa, Top Medcus i NFZ. W dalszej kolejności będziemy się starać o uzyskanie kontraktu na oddział opieki paliatywnej, ponieważ jest wiele osób wymagających takiej opieki, szczególnie osoby z zaawansowanymi chorobami nowotworowymi. Będziemy chcieli uruchomić Dzienny Dom Opieki Medycznej, w którym będą mogły przebywać osoby po leczeniu szpitalnym w okresie rekonwalescencji od 1 do 3 miesięcy. Pod Dzienny Dom Opieki Medycznej zostałoby zaadaptowane I i II piętro starego szpitala. Będziemy także chcieli zachować dotychczasowe oddziały szpitalne, które funkcjonują w nowym budynku szpitala.
Przypominamy, że od 28 stycznia br. funkcję prezesa Top Medicus pełni Jarosław Seweryński. Jak podkreśla starosta T. Staniek, nowy prezes spółki J. Seweryński jest osobą doświadczoną w prowadzeniu spółek, w tym również instytucji medycznych.
-Jestem przekonamy, że nowy prezes jest osobą wzbudzającą zaufanie, posiada zdolność budowania zespołu i ma determinację do wykonania zadania, jakim jest odbudowanie dobrego wizerunku szpitala powiatowego w Opatowie – mówi starosta.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *