?Najzdolniejsze bestie? mieszkają w Ćmielowie

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie okazała się bezkonkurencyjna w realizowanym przez Lokalną Grupę Działania ?Krzemienny Krąg? przedsięwzięciu ?Zdolne bestie?.
Sam konkurs miał na celu promować wśród uczniów postawy aktywne, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz ideą społeczeństwa obywatelskiego poprzez aktywność w środowisku lokalnym. Sześć zespołów szkolnych pracowało nad koncepcją projektu dedykowanego dla społeczności lokalnej. Trzy zwycięskie grupy otrzymały możliwość wydatkowania środków finansowych w celu realizacji wypracowanych koncepcji.
Obok młodzieży z Ćmielowa znaleźli się w tej grupie uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach (gm. Solec nad Wisłą) oraz Niepublicznego Gimnazjum im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Placówki w zależności od zajętego miejsca otrzymały odpowiednio 5, 3 i 2 tys. na realizację zaproponowanych inicjatyw.
– Finał przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania- przyznaje Jarosław Kuba, prezes LGD ?Krzemienny Krąg?. Uczniowie mieli wykorzystać najróżniejsze techniki ocierające się chociażby o performance, aby zainteresować jury swoim przedsięwzięciem. My jako oceniający i uczestnicy w całym przedsięwzięciu byliśmy wręcz zszokowani poziomem prezentacji.
Uczniowie z Ćmielowa w zwycięskiej prezentacji zaproponowali piknik naukowy oparty o najróżniejsze eksperymenty, ale odnoszący się też do zdrowego stylu życia. Pawłowice postawiły na festyn z mamą i z babcią z dużym pokładem przekazu dotyczącego bezpieczeństwa. Młodzież z ostrowieckiego ?Konarskiego? w zwycięskim projekcie oparła się o treści ekologiczne i proponowanie toreb wielorazowego użytku klientom marketów.
Zaproponowany przez Stowarzyszenie LGD ?Krzemienny Krąg? projekt pn. ?Zdolne Bestie?, przeznaczony był dla młodzieży szkół podstawowych i wygaszanych gimnazjów zlokalizowanych na terenie gmin: Bałtów, Bodzechów, Chotcza, Ćmielów, Kunów, Lipsko, Rzeczniów, Sienno, Solec nad Wisłą lub miasta Ostrowiec Świętokrzyski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *