W Opatowie Szpital św. Leona

Nowy prezes, nowa dyrektor i nowa nazwa szpitala w Opatowie – to zmiany, które nastąpiły w ostatnich tygodniach.
Były prezes, który zarządzał spółką Top Medicus prowadzącą opatowski szpital Jarosław Seweryński zrezygnował z dotychczasowego stanowiska. Jego miejsce zajął Artur Kubas, który jeszcze niedawno pracował jako dyrektor jakości w URSUS S.A. w Lublinie. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w starachowickich zakładach MAN BUS. Artur Kubas z wykształcenia jest filologiem germanistyki, ukończył zarządzanie zasobami ludzkimi i zarządzanie administracją oraz rozwojem lokalnym. Jest również audytorem i menedżerem systemu zarządzania jakością. Pracę na stanowisku prezesa spółki Top Medicus rozpoczął 14 czerwca 2019 r.
Na stanowisku dyrektora do spraw lecznictwa w opatowskim szpitalu Izabelę Jaraczewską zastąpiła Irena Liszka. Nowa dyrektor pochodzi ze Śląska, przez 10 ostatnich lat pracowała w Warszawie w szpitalu MSWiA. Jest internistą, ma specjalizację z kardiologii. Stanowisko dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu w Opatowie Irena Liszka objęła 1 lipca br.
To nie koniec zmian, jakie nastąpiły w ostatnim czasie w opatowskim szpitalu. Aktualnie szpital jest w trakcie zmiany nazwy i powrotu do historycznej. Mimo, że czeka formalnie na zmianę nazwy w KRS, już nazywany jest Szpitalem św. Leona w Opatowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *