Mecz kajak polo i wyścigi na Zalewie Brodzkim (zdjęcia, wideo)

Po raz czwarty nad Zalewem Brodzkim zorganizowano letnią szkółkę kajakarską. Nowością w tym roku były mecze sportową. Budowa molo i stała pomoc finansowa samorządu przyczyniły się do rozwoju turystyki i wzrostu zainteresowania kajakarstwem. Dwunastodniowe zajęcia prowadził Ryszard Roman i Błażej Doniec ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa z Warszawy.

-Dzięki pomocy samorządu można było zorganizować tę ważną imprezę sportową.  Z budżetu gminy zakupiony został także sprzęt kajakarski ? mówi Ewa kajak polo. Na zakończenie kursu odbyły się wyścigi. Każdy z 29 uczestników zaciekle walczył o najlepszą lokatę.

Marzena Bernat ? wójt Gminy Brody od lat wspiera aktywność Stawiarska, dyrektor Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Rudzie i współorganizator szkółki.

W trakcie wyścigów, zawodnicy otrzymali silny doping rówieśników, rodziców, dziadków oraz innych osób obserwujących to wydarzenie. Po emocjonujących zawodach, pani wójt wręczała medale i upominki. Każdy uczestnik otrzymał też koszulki od organizatorów: jedną z napisem ?Sportowa Gmina Brody?, drugą od uczniowskiego klubu sportowego działającego przy szkole. Na zakończenie spotkania, pani wójt poinformowała, że dzięki planowanym inwestycjom, ulica Panoramiczna w Rudzie będzie atrakcją turystyczną znaną w całym województwie.

Zwycięzcy wyścigów:                                       
Dziewczęta młodsze: 1.Amelia Turek; 2.Natalia Malczewska; 3.Maria Barańska.
Dziewczęta starsze: 1.Rozalia Bernat; 2.Julia Rożek; 3.Klaudia Miliczek.
Chłopcy młodsi: 1.Dawid Kosztowniak; 2.Franciszek Jagiełło; 3.Piotr Rożek.
Chłopcy starsi: 1.Dawid Turek; 2.Kamil Turek; 3.Wiktor Barański.

Najlepszy czas w trakcie wyścigu uzyskał Dawid Kosztowniak. Za to osiągnięcie otrzymał akcesorium kajakarskie od SITK.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *