W Zochcinku ma być jak w Rabce

O tym, że w Zochcinku ma być niedługo jak w Rabce, poinformował dyrektor miejscowego Domu Pomocy Społecznej Jarosław Basak. Wszystko za sprawą planowanych inwestycji –  tężni i groty  solankowej.  Prowadzić ma do nich będący na ukończeniu spacerownik opatowski.

W piątek, w specjalnie zwołanej konferencji na terenie malowniczo położonego DPS w Zochcinku, udział wzięła także wicestarosta opatowski Małgorzata Jalowska oraz dyrektorzy Domów Pomocy Społecznych w Sobowie Marian Cieszkowski, w Czachowie Wioletta Lulin.

-DPS w Zochcinku oprócz imponującej liczby mieszkańców 260 osób, ma także imponujący teren , około 13 hektarowy pięknie zagospodarowany – mówi M. Jalowska.  Mamy dwa stawy, zwierzyniec, aleje róż, winnice. Mieszkańcy DPS, powiatu opatowskiego oraz całego województwa mogą korzystać z tego terenu i wspólnie spędzać dobrze czas.

Do atrakcji DPS w Zochcinku, które wymieniała wicestarosta w przyszłym roku dołączy tężnia i grota solankowa.  Tężnia ma stanąć w najniższym terenie DPS, w miejscu, gdzie obecnie są wybiegi dla koni, a grota solankowa zostanie zrobiona w budynku obok kaplicy. Szacunkowy koszt wybudowania tężni to 150 tys. zł, koszt adaptacji wspomnianego budynku pod grotę wyniesie 65 tys. zł.  Jak podkreślił  J. Basak tężnia będzie miała przekrój około 7 metrów, i będzie porównywalna do tej, która jest w Rabce. Usłyszeliśmy także, że obecnie prowadzone są prace związane z pozyskaniem solanki z własnego terenu. Pieniądze na inwestycję mają pochodzić z budżetu DPS, powiatu, a także jeżeli będzie to możliwie z dotacji zewnątrz. Rys tężni przedstawiony na konferencji jest autorstwa artysty malarza Adama Hanuszkiewicza.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *