Nowe boiska i nie tylko

Na ten moment z niecierpliwością czekali uczniowie PSP w Nowym Skoszynie i PSP w Boleszynie, prowadzonych przez osoby fizyczne.

W obu placówkach lada dzień będą realizowane projekty ?Poprawa infrastruktury sportowo -edukacyjnej przy PSP w Nowym Skoszynie? oraz ?Poprawa infrastruktury edukacyjnej wraz z doposażeniem w PSP w Boleszynie?. Do tej pory obie szkoły odczuwały brak boiska ?z prawdziwego zdarzenia?. Brak nowoczesnej, dobrze wyposażonej oraz dostosowanej do potrzeb uczniów infrastruktury sportowej był jednym z głównych problemów placówek. Kolejną bolączką był brak wystarczającej ilości nowoczesnych pomocy dydaktycznych, umożliwiających prowadzenie zajęć metodą eksperymentu, warsztatu czy zajęć w plenerze Realizacja tych zadań stała się możliwa dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Waśniowie oraz środków z zewnątrz. Wójt Krzysztof Gajewski podpisał już wstępne umowy z dyrekcjami: Beatą Wiącek, gdzie przekazano plac budowy i Mirosławą Nowicką, gdzie prace ruszą w przyszłym roku. Obejmują one budowę boisk wielofunkcyjnych przy obu szkołach oraz zakup pomocy do pracowni matematycznej i przyrodniczej. Boiska będą miały wymiary 24 na 44 m, będzie boisko do piłki nożnej i ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz bieżnia ze skocznią w dal. Boiska otrzymają nawierzchnię poliuretanową na podbudowie elastycznej oraz wyposażenie w postaci: bramek, słupków, siatek i koszy. Dodatkowo całość zostanie ogrodzona piłkochwytami. Zostanie także zagospodarowany teren wokół boisk -pojawią się ciągi piesze utwardzone kostką , a także ławki i oświetlenie.
Natomiast pracownie matematyczno -przyrodnicze w obu szkołach otrzymają 40 kompletów różnego, nowoczesnego wyposażenia. Będą to m. in. drukarka 3D, mikroskopy, tablety, globusy, modele części człowieka, walizki ekobadacza, bryły magnetyczne, klocki logiczne i wiele innych. Dzięki tym inwestycjom uczniowie będą mieli możliwość szerokiego korzystania z nowoczesnych technologii oraz rozwijania aktywności fizycznej, co z pewnością przełoży się na ich wyniki w nauce. Wartość obu zadań to w sumie 1,4 mln, z czego dofinansowanie to ponad 1 mln. Obie inwestycje będą zakończone w maju 2020 r.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *