Burmistrz ma pomysł na budynek

Jeszcze w tym roku zostanie wykonany projekt budowlany dotyczący zagospodarowania budynku po dawnym zespole szkół w Kunowie.
Kilka lat temu, po jego likwidacji znajdowała się tu placówka socjoterapeutyczna dla młodzieży. Obecnie budynek będący w zasobach gminy stoi pusty.
Burmistrz, Lech Łodej ma pomysł na jego zagospodarowanie takie, które uwzględniałoby potrzeby i oczekiwania mieszkańców. W tym roku rada wygospodarowała środki z budżetu w wysokości około 45 tysięcy na wykonanie projektu. Zgodnie z jego założeniami, w budynku będą usytuowane kolejne mieszkania socjalne. W jednej z jego części będzie miejsce na Centrum Kultury i Sportu z salą teatralno -kinową oraz pomieszczenia dla klubu seniora oraz siłowni. Obecnie funkcję placówki kulturalnej pełni biblioteka, która choć posiada dużą salę, to jednak nie pozwala na organizację większych koncertów czy imprez. Inną, znacznie większą potrzebą są także mieszkania socjalne. W ubiegłym roku udało się zagospodarować część świetlicy w Kolonii Inwalidzkiej pod trzy lokale. I jak do tej pory są to jedyne mieszkania socjalne w gminie. Stąd przed gminą stoi konieczność planowania i realizowania tego rodzaju zadań.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *