89 mln euro dla województwa świętokrzyskiego

Dzięki znacznemu przyspieszeniu kontraktacji środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014 -2020 region świętokrzyski otrzyma ponad 89 mln euro z tzw. rezerwy wykonania.

Jak informuje Biuro Prasowe Marszałka, podczas dorocznego spotkania Instytucji Zarządzających Regionalnymi Programami Operacyjnymi z Komisją Europejską oraz Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, które było poświęcone wdrażaniu programów z obecnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej we wszystkich województwach, podano, że województwo świętokrzyskie awansowało na 11 miejsce w rankingu wszystkich województw.

Najwyższą kontraktacją możemy pochwalić się w obszarze innowacji i nauki, co plasuje województwo świętokrzyskie na pierwszym miejscu w kraju. Równie wysoki, drugi w kraju, jest poziom kontraktacji projektów realizowanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Województwo świętokrzyskie otrzyma ponad 89 mln euro z tzw. rezerwy wykonania na realizację zadań w ramach RPOWŚ 2014 -2020. A wszystko to dzięki znacznemu przyspieszeniu w ostatnich miesiącach wdrażania Programu i osiągnięciu założonych w nim na koniec 2018 r. celów.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “89 mln euro dla województwa świętokrzyskiego

  • 31 października 2019 at 09:41
    Permalink

    O to moze na remont alei i mostu ? 😉 A nie zapomniałem jest pisss chce budowac nowa siedzibę urzędu Marszałkowskiego czy tam innego sejmiku akurat za 80 mln. Remont alei mostu i radwana to 20 mln z tego co pamiętam :))

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *