Mieszkańcy odwołali Radę Gminy w Bałtowie

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki niedzielnego referendum w sprawie odwołania Rady Gminy w Bałtowie.
Uprawnionych do głosowania było 3014 osób. Za odwołaniem Rady Gminy opowiedziało się 1208 osób, 43 głosy były przeciwko, zaś 26 głosów nieważnych.
Wynik referendum tworzy nową sytuację w najmniejszej gminie powiatu ostrowieckiego. Przypomnijmy, że wniosek w sprawie referendum został złożony przez grupę inicjatywną z podpisami 920 mieszkańców i był odpowiedzią na brak współpracy radnych ?Bałtowskiego Przełomu?, mających większość w radzie, z popierającym wójta klubem ?Przyjazna Gmina?. Zdaniem mieszkańców radni opozycyjni nie dawali szansy na podejmowanie decyzji wójtowi Hubertowi Żądło, przez co nie mógł on sprawować w pełni swojego urzędu. Inną opinię wyrażają mieszkańcy, którzy popierają przyjęty wcześniej kierunek turystycznego rozwoju gminy, a co za tym idzie inwestycje w tę strefę działalności. Mieszkańcy od dawna mówili o podziałach, które niepotrzebnie konfliktują lokalną społeczność.
Obecnie wszyscy mówią o szacunku do decyzji mieszkańców, którą wyrazili w demokratyczny sposób. Do czasu wyboru nowej Rady Gminy, jej obowiązki będzie pełnił komisarz powołany przez premiera.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *