Święta tuż, tuż… (zdjęcia)

W Bodzechowie, w hali sportowej miejscowej szkoły, odbył się tradycyjny już po raz VI Gminny Kiermasz Przedświąteczny.
W ten sposób społeczność gminna wkroczyła w okres świąt Bożego Narodzenia.


Na kiermasz przyjechali mieszkańcy nie tylko gminy, ale z całego powiatu. Podkreślali oni wyjątkową atmosferę tych przedświątecznych spotkań. Śpiewano kolędy, prezentowano ozdoby świąteczne, a także wypieki i wyroby rękodzieła artystycznego. Zjawiło się ponad 20 indywidualnych wystawców, którzy prezentowali ozdoby świąteczne z papieru, drewna, szyszek, obrazy, biżuterię, własnoręcznie malowane bombki, serwetki, obrusy wykonane szydełkiem itp. Wrażenie robiły prace grupy ArtFlor z Consenso pod kierunkiem Haliny Wojciechowskiej, prace Grupy Kobiet Aktywnych z Wólki Bodzechowskiej i oczywiście Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Bodzechów. W tym roku ozdoby, stroiki, wypieki, pierniki prezentowały panie z KGW w Bodzechowie, Chmielowie, Szewnie, Gromadzicach, Goździelinie, Jędrzejowie, Jędrzejowicach, Miłkowie, Sarnówku, po raz pierwszy także z Kosowic oraz świetlica wiejska z Mychowa.


Nie zabrakło najmłodszych mieszkańców gminy Bodzechów. Kolędy i piosenki śpiewała młodzież ze szkoły w Bodzechowie. Z kolei uczniowie z Szewny i Szwarszowic pokazali wyroby rękodzielnicze. Były konkursy plastyczne związane tematycznie ze świętami oraz warsztaty dekorowania pierników. W konkursie na najładniejszą bombkę uznanie zdobyły prace: Julii Kosikowskiej, Stanisława Przysuchy, Juli Kołodziejskiej, Mai Jaroszewskiej, Wiktorii Rożek i Michała Pisarzaka.


-Nasz gminny kiermasz inauguruje okres przygotowania do święta ? podkreśla Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów. -Zaskoczeni jesteśmy ogromnym zainteresowaniem. Wpływ na to ma zapewne aura. Zgłosiło się wyjątkowo dużo wystawców, w tym indywidualnych. Poza tym przez cały czas hala sportowa wypełniona jest uczestnikami kiermaszu. Odwiedzają nas całe rodziny. Gmina Bodzechów stara się pielęgnować tradycje i ludowe zwyczaje.
Tradycyjnie już kiermasz uświetnił występ Orkiestry Dętej z Kunowa.


J.Boleń, K.Florys

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *