Wstęgą szos…

Uroczyście otworzono drogę powiatową łączącą Kunów, Bukowie i Chocimów. To bardzo ważna dla mieszkańców inwestycja, łącząca trzy miejscowości.


Jak informuje Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu, zakres robót obejmował odtworzenie parametrów istniejącej, zniszczonej nawierzchni jezdni poprzez ułożenie nowych warstw bitumicznych na istniejącej podbudowie po wcześniejszym usunięciu starej nawierzchni.
W ramach pakietu warstw bitumicznych do odtworzenia, została ułożona warstwa wyrównawcza o zmiennej grubości do 10 cm, warstwa wiążąca o grubości 4 cm oraz warstwa ścieralna o grubości 4 cm. Inwestycja była realizowana w trzech częściach. W sumie wykonano 2.263 m nowej drogi. Wartość całego zadania to 760.953,40 zł, z czego 608.762,72 zł stanowiło dofinansowanie z MSWiA, 76.095,34 zł z dotacji budżetu gminy Kunów i 76.095,34 zł z wkładu własnego powiatu ostrowieckiego.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m. in. członek zarządu powiatu Łukasz Dybiec oraz radna miejscowości Bukowie Renata Ćwiklińska, a także przedstawiciele władza samorządowych gminy oraz mieszkańcy. Uroczystość zakończyło spotkanie integracyjne.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Wstęgą szos…

  • 18 grudnia 2019 at 23:30
    Permalink

    No piekna droga. Pobocze pieknie nawiazuje do drogi krzyzowej. Pieknie bedzie sie szlo po gruzie. Przed pasterka, sciezka obok drogi symbolicznie i pieknie nwiazuje do tradycji. Miejmy nadzieje, ze do wielkanocy zdazymy dobudowac jeszcze stacje- przystanki. Poki co, tym czasem, miejmy nadzieje, ze naszym pudroweczom nie polamia sie na tym poboczu obcasy. Trzeba bylo tej wstegi nie przecinac, przydalc sie moze jako szlaban dla weselnikow. (troche kosztow by sie zwocilo). Czy w czasie mszy ta impezke sobie zrobili? Bo ksiedza, ani tlumow wiwatujacych, jakos nie widac. Jesli juz tak to geniusze komunikacji obmyslili, to dobudujcie jeszcze parkingi dla rowerow, na krancach tej drogi, z mozliwoscia ich bezpiecznego zabezpieczenia, to powiem ze to byl wizjonerski projekt. I wypozyczalnie kamizelek odblaslowyc z mozliwoscia zwrotu na koncu drogi. Wlasciciele TDI turbo pewnie juz sie nie moga doczekac, aby te droge przeetestowac.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *