Klimontów z nowym rokiem odzyskał prawa miejskie

W sylwestrową noc Klimontów hucznie świętował powrót do grona miast polskich.
Klimontów od 1 stycznia 2020 roku jest ponownie miastem. Klimontów utracił prawa miejskie po powstaniu styczniowym. W latach 1975 ?1998 gmina Klimontów położona była w województwie tarnobrzeskim. Według danych z 31 grudnia 2010 r. gminę zamieszkiwało 8450 osób.
Wójt Klimontowa, Marek Goździewski odzyskanie praw miejskich traktuje nie tylko jako podwyższenie prestiżu, ale przede wszystkim jako szansę na wykorzystanie otwierających się perspektyw rozwojowych. Gmina od pewnego czasu wykupuje tereny w sąsiedztwie targowiska, by przygotować je na miejsca
pod inwestycje dla przedsiębiorców. W rozwoju miejscowości mają pomóc pieniądze z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, przeznaczone dla mniejszych miast.
Z Nowym rokiem miasto zyska na znaczeniu, a ludzie nie będą już mieli poczucia krzywdy, jaką było odebranie praw miejskich przez cara. Pierwsze uroczyste świętowanie odbyło się w noc sylwestrową. Sylwester pod gwiazdami w Klimontowie w tym roku zorganizowany został z większym rozmachem, niż dotychczas.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *