10 milionów złotych dla przedszkoli

Kolejne konkursy na zakładanie i rozwój przedszkoli! Dzisiejsza decyzja Zarządu Województwa Świętokrzyskiego uruchomiła dodatkowe 10 mln zł, które można przeznaczyć na zakładanie nowych placówek albo zwiększenie liczby miejsc w już istniejących przedszkolach.
Regulaminy nowych konkursów są już dostępne na stronie rpo-swietokrzyskie.pl, a nabór wniosków o dofinansowanie potrwa od 17 lutego do 4 marca. Czasu na przygotowanie wniosku jest więc dość, a szanse na pozytywny wynik oceny projektu tym większe, że Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego zorganizuje bezpłatne warsztaty dla osób tworzących projekty ? szczegóły, wraz z podaniem daty i miejsca spotkania, zostaną wkrótce ogłoszone na stronie rpo-swietokrzyskie.pl.
Kto może się starać o dofinansowanie? Najkrócej mówiąc ? każdy podmiot (firmy, fundacje, stowarzyszenia, samorządy itp.), z wyjątkiem osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej.
? Gorąco zachęcam do skorzystania z oferty Regionalnego Programu Operacyjnego ? mówi wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, nadzorująca wdrażanie RPO w części dotyczącej projektów społecznych. ? Dzięki funduszom europejskim w ostatnich latach w naszym regionie powstało ponad 2,5 tysiąca nowych miejsc opieki i edukacji w przedszkolach. Mimo to wciąż jesteśmy nieznacznie poniżej średniej krajowej pod względem poziomu uczestnictwa najmłodszych dzieci w wychowaniu przedszkolnym. Teraz jest kolejna okazja, żeby to nadrobić, a naszym dzieciom i wnukom dać szansę na rozwój umiejętności i kompetencji, co zaowocuje na kolejnych etapach edukacji i w całym przyszłym życiu.
W ramach projektów można planować najróżniejsze działania, w tym także uwzględniające potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami, czy też wymagającymi indywidualnego podejścia ? np. zajęcia z logopedą, zajęcia językowe, sportowe i wiele, wiele innych.
Jeśli chcesz napisać projekt, ale nie masz doświadczenia i potrzebujesz pomocy ? zapraszamy na konsultacje prowadzone przez pracowników Departamentu Wdrażania EFS (nr tel. 41 349 89 23). Więcej informacji o konkursach przedszkolnych można znaleźć pod linkiem: http://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/skorzystaj/zobacz-ogloszenia-i-wyniki-naborow-wnioskow

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *