IV Bal Charytatywny w Kunowie (zdjęcia)

Już po raz czwarty społeczność gminy Kunów uczestniczyła w balu charytatywnym, zorganizowanym przez Radę Rodziców i Dyrekcję Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Hedy ?Szarego? w Kunowie. W tym roku dochód z balu organizatorzy zamierzają przeznaczyć na doposażenie szkoły w klasopracownię plastyczną na miarę XXI wieku.

Zaproszonych gości w imieniu organizatorów witały: dyrektor szkoły Dorota Opara oraz przewodnicząca Rady Rodziców, Renata Kowalska. Bal wpisał się na stałe w karty historii gminy Kunów, a uzyskany dochód w każdym roku przeznaczany jest na zakup nowoczesnego sprzętu do pracy  dydaktycznej.

-Nasze inicjatywy znalazły uznanie i wsparcie większości rodziców,  a także dyrekcji szkoły, nauczycieli i władz samorządowych. Zainspirowani do działania postanowiliśmy zorganizować ?coś? wyjątkowego i tak pojawił się pomysł balu Charytatywnego. Przedsięwzięcie zrealizowaliśmy własnymi siłami, przy wsparciu grona nauczycielskiego oraz władz gminy. Bal przeszedł do historii i odbił się szerokim echem w okolicy, kontynuujemy tę tradycję ?mówiła Renata Kowalska.

Dyrektor szkoły D. Opara podkreśla dobrą współpracę, która pozwala na tworzenie wspólnych inicjatyw, dających możliwości pozyskania nowoczesnego sprzętu do placówki, a tym samym ułatwiającym dostępność uczniom do najnowocześniejszych technologii.

-Dochód z pierwszego balu został przeznaczony na zakup dywanu magicznego do klasy dla najmłodszych uczniów. Drugi Bal Wenecki pozwolił na zebranie środków na doposażenie pracowni informatycznej z ekranem multimedialnym. Dochód z trzeciego balu, który odbył się pod nazwą ?Alicja w krainie czarów?, zostały zakupione urządzenia do tzw. ?Klasy pod chmurką?. Natomiast środki uzyskane z tegorocznego bal, którego motywem przewodnim jest bajka ?O Kopciuszku?, zostaną przeznaczone na urządzenie nowoczesnej pracowni plastycznej, która pozwoli na kształcenie i rozwijanie w uczniach ich zdolności ?mówi dyrektor D. Opara.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Wśród nich były: bajkowy spektakl ?O Kopciuszku?, wystawiony przez uczniów szkoły, prezentacja zespołu ?Tremolo? pod kierunkiem Elżbiety Łukawskiej oraz koncert zespołu ?Champion?. Dekoracje i aranżacja pięknej sali balowej była pomysłem Iwony Buczkowskiej, nauczyciela plastyki.  Niespodzianką dla uczestników był występ burmistrza Lecha Łodeja, jednak nie jako włodarza gminy, ale tym razem w roli instrumentalisty zespołu ?Lech and Iro?, gdzie zaprezentował swoje zdolności muzyczne wraz z kolegą Ireneuszem Dwojakiem, a tym samym reaktywował duet powstały z czasach  młodości.

Występom towarzyszyły licytacje przedmiotów przekazanych przez sponsorów, a także kiermasz, na którym można było zakupić rozmaite gadżety. Wśród licytowanych rzeczy były przekazane przez sponsorów  m. in. cztery obrazy, flaga z podpisami polskich skoczków, kunowska żołna, a także płyty z autografami wykonawców. Dzięki hojności uczestników balu udało się zebrać 15 tysięcy złotych. Przez cały tydzień będzie jeszcze trwał kiermasz, na którym będzie można zakupić gadżety. Uzyskana kwota już teraz cieszy organizatorów balu, gdyż pozwoli spełnić kolejne szkolne marzenie. Za naszym pośrednictwem organizatorzy pragną podziękować wszystkim ofiarodawcom i sponsorom, a w szczególności: Pracowni Makijażu i Charakteryzacji by Isabela Jary, Salonowi Expert Żanety Kędziory, Annie i Tomaszowi Wójcikom, Annie i Łukaszowi Dwojakom, Piekarni Majka ?Jolanty Ożdżyńskiej, Restauracji Ziemiańska oraz Sklepowi ?Robert? w Kunowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *