15 mln zł na walkę z koronawirusem. Ostrowiecki szpital otrzymał 1,1 mln zł

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przeznacza kolejne pieniądze na walkę z epidemią koronawirusa. 15 milionów złotych trafi do szpitali powiatowych w Busku – Zdroju, Pińczowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Kazimierzy Wielkiej, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Chmielniku, w Skarżysku ? Kamiennej i we Włoszczowie, a także do Szpitala Specjalistycznego Artmedik Sp. z o. o. w Jędrzejowie, Szpitala w Staszowie, Szpitala w Końskich, Szpitala w Sandomierzu, Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka ? Szpital Specjalistyczny w Kielcach i Szpitala Św. Rafała w Czerwonej Górze. Fundusze przeznaczone są na zakup m. in.: środków ochrony indywidualnej, środków dezynfekujących, a także wyposażenia i sprzętu medycznego.
Taka decyzja zapadła podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Województwa. Dodatkowe pieniądze na walkę z koronawirusem pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego i udało się je szybko uruchomić dzięki rozszerzeniu projektów zdrowotnych realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 przez świętokrzyskie jednostki ochrony zdrowia.

? Robimy wszystko, co w naszej mocy, by poszukać pieniędzy z których możemy zakupić środki i sprzęt niezbędny do walki z epidemią ? podkreślają zgodnie uczestniczący w dzisiejszym posiedzeniu wicemarszałek Renata Janik, wicemarszałek Marek Bogusławski i Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa. ? Pieniądze są potrzebne przede wszystkim na środki ochrony osobistej dla personelu medycznego ? kombinezony, przyłbice, rękawiczki ochronne, a także na środki dezynfekcyjne dla szpitali. I na to w pierwszej kolejności są przeznaczone te dodatkowe miliony z RPO.
I tak z puli 15 milionów złotych przekazanych dziś na walkę z epidemią:
1.Szpital w Busku – Zdroju otrzyma 750 tys. zł.
2.Szpital w Pińczowie ? 750 tys. zł.
3.Szpital w Kazimierzy Wielkiej ? 169 tys. zł.
4.Szpital w Opatowie ? 1,1 mln zł.
5.Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim ? 1, 1 mln zł.
6.Szpital w Starachowicach ? 1,1 mln zł.
7.Szpital w Chmielniku ? 531 tys. zł.
8.Szpital w Skarżysku ? Kamiennej ? 800 tys. zł.
9.Szpital we Włoszczowie ? 1,3 mln zł.
10. Szpital Specjalistyczny Artmedik Sp. z o. o. w Jędrzejowie ? 800 tys. zł.
11. Szpital w Staszowie ? 1,3 mln zł.
12. Szpital w Końskich ? 1,3 mln zł.
13. Szpital w Sandomierzu ? 1,3 mln zł.
14. Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka ? Szpital Specjalistyczny w Kielcach ? 700 tys. zł.
15. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze ? 2 mln zł.
W miniony poniedziałek zarząd przekazał dla Wojewódzkiego Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze kwotę 3 mln 799 tys. zł, łącznie z dzisiejszym wsparciem lecznica ta otrzymała na walkę z koronawirusem 5 mln 799 tys. zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *