Sześć kolejnych zakażeń koronawirusem w naszym województwie. W kraju choruje już 1717 osób, a 19 zmarło

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 6 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.
To kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego, starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu staszowskiego, młody mężczyzna z powiatu staszowskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego oraz kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego.
W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 33 przypadki zachorowań na COVID-19.


Testy laboratoryjne potwierdziły 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w sumie zakażenie wykryto u 1717 osób – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa zmarła 19. osoba – to 75-letni pacjent szpitala w Bytomiu.
Resort zdrowia poinformował w niedzielę rano o 79 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdziły testy laboratoryjne.

Przypadki te dotyczą: 22 osób z woj. śląskiego, 12 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

„Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące” – podało MZ.

W sumie zakażenie koronawirusem wykryto u 1717 osób. 19 osób zmarło.

(PAP)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *