Świąteczna pisanka dla medyka

Mali artyści, terytorialsi z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz medycy z całego województwa, razem choć osobno, już dziś dzielą się radością Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Od niedawna dla większości dorosłych, jak i polskich dzieci, nie Superman, ani Batman są bohaterami. Są nimi lekarze, pielęgniarki, salowe, żołnierze i policjanci, zwyczajni ? niezwyczajni ludzie. To oni od samego początku są na pierwszej linii frontu i walczą z niewidzialnym przeciwnikiem, który całkowicie odwrócił nasze dotychczasowe życie.

Ich praca i poświęcenie została zauważona i doceniona przez uczestników ?konkursu z Jajem 2020!? zorganizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Mali artyści wykazali się ogromnym talentem i pomysłowością. Styropianowe pisanki są prawdziwymi, różnorodnymi działami sztuki. Zważywszy na fakt, że pracownicy szpitali i przychodni, nie mają w tym roku, ani czasu ani możliwości, aby własnoręcznie czy wspólnie ze swoimi pociechami przygotować ozdoby świąteczne, uczestnicy konkursu postanowili przekazać im swoje prace.

Ten wspaniały gest pozwoli współczesnym bohaterom choć na chwilę poczuć magię świąt. W wielu przypadkach nie podzielą się oni świątecznym jajkiem z najbliższymi, gdyż będą na oddziale udzielając pomocy potrzebującym, ale podarunek od dzieci przypomni im, że nie są sami. I wielu z nas docenia ich ciężką pracę.

W dostarczeniu prezentów uczestniczą żołnierze z 10 ŚBOT, którzy już od dłuższego czasu wspierają służbę medyczną. Pokazują, że są ?pomocnym ramieniem dla lokalnej społeczności? spełniając tym samym jedną z podstawowych zasad funkcjonowania formacji. Obecnie wspomagają działania medyków, służąc już przy 17 placówkach medycznych i izolatorium w całym województwie. Jest to jedna z wielu działalności w ramach operacji ?odporna wiosna?.

Wspólna akcja dzieci i Świetokrzyskich Terytorialsów dla medyków pokazuje, że choć te święta będą inne, być może trudne, spędzimy je razem, choć osobno.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *