Na drogach powiatowych. Trwa remont alei Jana Pawła II

Powiat ostrowiecki wspólnie z gminą Ostrowiec Świętokrzyski remontuje aleję Jana Pawła II. Właśnie trwa frezowanie starej nawierzchni. To jeden z pierwszych etapów prac, ale już niedługo kierowcy będą mogli korzystać z komfortowej i bezpiecznej jezdni. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby i wnioski mieszkańców.

– Mimo trudnej sytuacji naszego samorządu nie ustajemy w staraniach, aby poprawić powiatową infrastrukturę drogową. Skutecznie pozyskujemy środki zewnętrzne oraz współpracujemy z gminami. Sukcesywnie będziemy remontować kolejne drogi- podkreśla starosta Marzena Dębniak.

Na alei Jana Pawła II pierwsze działania podjęto już na początku roku. Najpierw ustawiono stosowne oznakowanie, a potem ustawiono nowe krawężniki. Obecnie wykonawca frezuje starą nawierzchnię. W trakcie tych prac będą występować pewnie utrudnienia- przejezdny będzie jeden pas drogowy.

– Na całej jezdni zostanie wyłożona geosiatka z włókien szklanych, co pozwoli wzmocnić drogę. Ponadto wykonana zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna. Do tego wyremontujemy zatokę autobusową od strony ulicy Bałtowskiej- wyjaśnia Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Remont realizowany jest na prawej jezdni od skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 754 do skrzyżowania z ul. Siennieńską i dalej od ulicy Akademickiej do skrzyżowania z ulicą Iłżecką. Zadanie jest realizowane przy pomocy środków z Funduszu Dróg Samorządowych, jednak to ogromne wsparcie gminy pomogło rozpocząć inwestycję. Wartość zadania to ponad 1.127.000 zł, z czego dofinansowanie z budżetu państwa wynosi 563 tysiące, pomoc gminy ? 422 tys. zł, a wkład własny powiatu to 140 tys. zł.

– Dziękuję prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu oraz Radzie Miasta za pomoc w realizacji tej ważnej dla mieszkańców inwestycji. Ta droga jest istotną arterią dla miasta i powiatu dlatego podejmuje się jej naprawy- mówi starosta, Marzena Dębniak.

Umowny termin zakończenia prac to koniec września br. jednak wszystko wskazuje, że inwestycja zostanie oddana jeszcze w wakacje. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, gdyż dotychczas nawierzchnia była zniszczona, a już niedługo będzie można korzystać z nowej, komfortowej jezdni.

Dwie drogi w Ćmielowie

W gminie Ćmielów będą realizowane dwa zadania. Dotyczą one dróg powiatowych w Ćmielowie na ul. Skała oraz w Piaskach Brzóstowskich. Pierwszy z nich pochłonie ponad 500 tys. zł, drugi zaś niewiele ponad 170 tys. zł. W obu przypadkach będziemy mieli do czynienia z ułożeniem nowych nakładek asfaltowych po wcześniejszym sfrezowaniu starej nawierzchni.

– Cieszę się, że potrzeby mieszkańców gminy Ćmielów zostały dostrzeżone przez Zarząd Powiatu Ostrowieckiego. Dziękuję za dobre rozmowy i przychylność w tych sprawach. Wspólnie z mieszkańcami będziemy monitorować kolejne potrzeby i wnioski- powiedział Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego.

Działania w Denkówku

Szeroki zakres działań będzie obejmował inwestycję drogową w Denkówku w gminie Bodzechów. Zostanie tam przebudowana zarówno jezdnia jak i powstaną chodniki dwustronne. Ponadto zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, gdyż dotychczas podczas opadów na jezdni gromadziła się woda. Prace pozwolą również na ułożenie takich warstw na drodze, które pozwolą zniwelować hałas przejeżdżających pojazdów. Jest to niezwykle ważne dla mieszkańców, których domy znajdują się w najbliższym sąsiedztwie drogi.

Prace w terenie

W gminie Kunów zostanie wykonany remont drogi relacji Kunów-Piaski-Janik w miejscowości Janik. Mieszkańcy gminy Waśniów będą mogli cieszyć się z wyremontowanej drogi w Nosowie. Oba zadania będą polegać na wymianie nakładek asfaltowych na nowe.

– Dziękuję wszystkim włodarzom gmin z terenu Powiatu Ostrowieckiego za pomoc w sfinansowaniu tych inwestycji. Dofinasowanie z budżetu państwa wynosi 50 %. Pozostałe 50 % wartości zostanie pokryte w relacji 25% powiat ? 75% gmina, w której będzie realizowana konkretna inwestycja- wyjaśniła starosta, Marzena Dębniak.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *