Pracownicy DPS -ów nadal nie opuszczają miejsc pracy. Sobów wyjątkiem

Pracownicy wszystkich DPS będących w zarządzie starostwa powiatu opatowskiego decyzją starosty Tomasza Stańka nie opuszczali w ogóle swoich miejsc pracy przez dwa tygodnie. Wszystkie DPS pracowały zmianami dwutygodniowymi, z wyjątkiem DPS w Sobowie, który zmiany robił po tygodniu. Od 1 maja br. dyrektor DPS w Zochcinku podjął jednak decyzję o tym, aby pracownicy opuszczali swoje miejsca pracy po wykonanych swoich obowiązkach i nie zostawali nieprzerwalnie w DPS na tydzień.

-Od 1 maja pracownicy pracują w systemie 12 godzinnym i po tym czasie idą do domów, decyzję taką podjąłem, ponieważ większość pracowników opowiedziało się za takim systemem pracy- skomentował krótko dyrektor DPS w Sobowie Marian Cieszkowski.

Inne DPS pracują zmianami dwutygodniowymi od blisko dwóch miesięcy. 

-W marcu na prośbę starosty podjęliśmy decyzje o zakazie odwiedzin mieszkańców domu- mówi dyrektor DPS w Zochcinku Jarosław Basak, który nieprzerwalnie przebywa w miejscu pracy od kilku tygodni. Rzeczy, które były przekazywane przez najbliższych najpierw były poddawane kwarantannie. Kilku pielęgniarkom, które jednocześnie pracują w szpitalu zaproponowałem urlopy bezpłatne, aby nie spowodować nieświadomie zarażenia naszych mieszkańców. Opracowaliśmy procedurę na polecenie starosty opatowskiego dotyczącą zamknięcia DPS na kwarantannę profilaktyczną. Za zgodą starosty podjęliśmy działania zamknięcia pracowników na 2 tygodnie. Pracownicy pracują w systemie 12 na 12 godzin. Po pracy mają czas na odpoczynek, posiłek, sen i czas wolny.

Jak podkreśla dyrektor DPS w Zochcinku J. Basak decyzja ta została podyktowana doniesieniami z całej Polski, gdzie doszło do wielu zakażeń właśnie w Domach Pomocy Społecznej.

-Z każdym z pracowników, którzy zadeklarowali pozostanie przez dwa tygodnie w DPS zostało podpisane stosowne porozumienie- mówi J. Basak.

Jak udało nam się dowiedzieć, część pracowników DPS-ów w powiecie opatowskim jest na zwolnieniach lekarskich bądź zostali oddelegowani do pracy, która pozwala wracać do najbliższych po pracy.. Według zapowiedzi, większość DPSów w powiecie opatowskim będzie w ten sposób pracować do odwołania.

  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *