8 maja – raport epidemiczny z powiatu ostrowieckiego, województwa świętokrzyskiego i kraju

Dziś, 8 maja, na terenie powiatu ostrowieckiego – jak podaje ostrowiecki Sanepid – 701 osób objętych było kwarantanną. 24 osoby były hospitalizowane. Dodatni potwierdzony wynik SARS-CoV-2 występował u 22 osób, a 7 osób wyzdrowiało.

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 9 przypadków zakażenia koronawirusem. Zakażone zostały: kobieta w sile wieku – powiat starachowicki, kobieta w sile wieku – powiat starachowicki, kobieta w sile wieku – powiat ostrowiecki, kobieta w sile wieku – powiat włoszczowski, kobieta w sile wieku – powiat włoszczowski, kobieta w sile wieku – powiat starachowicki, kobieta w sile wieku – powiat starachowicki, starsza kobieta – powiat starachowicki oraz młody mężczyzna – powiat starachowicki.

Dziś zmarł 11 mieszkaniec województwa – to starsza kobieta z powiatu starachowickiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 312 zachorowań na COVID-19, w tym 11 zgonów oraz 163 ozdrowienia.

Ponadto na terenie województwa 83 osoby są hospitalizowane, 3421 osób jest poddanych kwarantannie, a 34 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 340 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce i 21 osobach zmarłych. Łącznie zakażenie potwierdzono dotąd u 15 tys. 366 osób, z których 776 zmarło.

Resort podał w piątek rano, że są 153 nowe zakażenia koronawirusem, a po południu dalsze 187. MZ przekazało w porannym zestawieniu, że zmarła jedna osoba, a w popołudniowym, że kolejne 20.

Nowe potwierdzone w piątek rano przypadki dotyczyły województw: śląskiego (71), dolnośląskiego (22), wielkopolskiego (10), opolskiego (9), pomorskiego (9), małopolskiego (9), świętokrzyskiego (8), kujawsko-pomorskiego (5), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (3), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (1).

Potwierdzone w popołudniowym zestawieniu zakażenia dotyczyły osób z województw: śląskiego (108), dolnośląskiego (23), mazowieckiego (22), łódzkiego (14), opolskiego (7), małopolskiego (5), wielkopolskiego (5), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1).

Resort poinformował w ciągu dnia o 21 zgonach. Dotyczyły one osób w wieku od 57 do 97 lat. Zgony odnotowano m.in. w Łodzi, Gdańsku, Starachowicach, Łomży, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Bytomiu.

W czwartek ministerstwo informowało o 324 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce i 22 osobach zmarłych, a w środę o 311 nowych przypadkach i śmierci 18 osób. We wtorek bilans wyniósł 425 nowych przypadków, 19 zgonów. W poniedziałek MZ informowało o 313 przypadkach i 20 osobach zmarłych. Resort korygował dane m.in. w związku z błędnie zaraportowanymi przypadkami.

Liczba potwierdzonych zakażeń wynosi obecnie 15 tys. 366. 776 z tych osób zmarło.

Katarzyna Lechowicz-Dyl, PAP

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *