Ruszył portal, na którym samorządy mogą zamówić środki ochrony

Dziś rano ruszył portal Ministerstwa Zdrowia, na którym zainteresowane samorządy mogą zamówić środki ochrony ? poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dodał, że na ten moment do tego systemu wpadło już 208 zgłoszeń.
Cieszyński poruszył na wtorkowej konferencji prasowej kwestię wyborów prezydenckich. „Zgodnie z ustawą minister zdrowia wydał rozporządzenie, które określa standard zabezpieczenia wszystkich tych, którzy udają się do lokali wyborczych” ? podkreślił.
Wyjaśnił, że chodzi przede wszystkim o wszystkich członków komisji wyborczych, którzy w tych lokalach przebywają na stałe.
„Te osoby będą nosiły maski i przyłbice. Będą wyposażone też w rękawiczki, a także w płyn do dezynfekcji zarówno dłoni, jak i powierzchni, ponieważ wiemy, że to rozporządzenie nakłada też obowiązek czyszczenia, dezynfekcji tych powierzchni nie częściej niż raz na godzinę i nie więcej niż sześć razy w ciągu dnia wyborczego” ? zaznaczył wiceminister zdrowia.
Dodał, że ta informacja została przekazana także do samorządów. „Bo wspólnie z samorządami od samego początku pracowaliśmy nad tym rozporządzeniem. Oparliśmy się też na wytycznych głównego inspektora sanitarnego” ? powiedział Cieszyński.
Wiceminister poinformował, że we wtorek rano ruszył portal Ministerstwa Zdrowia na którym wszystkie zainteresowane samorządy mogą zamówić takie środki ochrony. „Już 208 zgłoszeń na ten moment wpadło do naszego systemu” ? oświadczył.
Zapewnił, że wszystkie zgłoszenia będą realizowane. „Będziemy za pośrednictwem urzędów wojewódzkich w ścisłej współpracy z ministrem spraw wewnętrznych i administracji rozdysponowywać te środki ochrony indywidualnej do samorządów. Tak, aby każdy, kto potrzebuje w jakiś sposób uzupełnić swój zapas, mógł to zrobić i mógł zaopatrzyć członków komisji wyborczej, ale także tych, którzy te lokale odwiedzają” ? podkreślił Cieszyński.
Edyta Roś

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *