Światełko w tunelu

Pojawiła się dobra wiadomość dla mieszkańców Rudy Kościelnej i Stoków Starych.
Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie radni uchwałą uznali petycję mieszkańców w sprawie sprzeciwu wobec powstania odkrywkowej kopalni wapienia w Rudzie Kościelnej za zasadną.
-Pani burmistrz Joanna Suska również podziela takie stanowisko – mówi radny miejski, Jerzy Sykała. Otwiera to w przyszłości możliwość podjęcia działań ,,naprawczych? Uchwały Rady Miejskiej z 2003 r. Dziękujemy radnym Rady Miejskiej w Ćmielowie, pani burmistrz, a także mieszkańcom pozostałych miejscowości za lasem za wsparcie naszych działań i tworzenie imiennych list wsparcia i sprzeciwu. Razem można wiele. Przed nami jeszcze daleka trudna droga.
Jak dodaje J. Sykała, w powstającym dokumencie całej strefy kopalni Krzemienia, wpisanej na Listę UNESCO, Ruda Kościelna jest w samym centrum tej strefy i na zaszczytnym 3 miejscu miejscowości turystycznych tej strefy.
Jak dalej potoczą się losy planowanej kopalni odkrywkowej wapienia, która z pewnością doprowadzi do dewastacji pięknych i spokojnych terenów Rudy Kościelnej, przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy. Z jednej strony – póki co, obowiązuje wiążąca uchwała z 2003 r. i ewentualne zadośćuczynienie finansowe wobec nabywcy terenu, który chce kopać kamień, a z drugiej – mieszkańcy, żyjący jak u Pana Boga za piecem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *