Hummel partnerem technicznym drugoligowych siatkarek KSZO SMS

Siatkarki KSZO SMS rozpoczęły przygotowania do nowego, drugoligowego sezonu.

Zajęcia prowadzi Piotr Brodawka ? trener Szkoły Mistrzostwa Sportowego, który będzie trenerem siatkarek KSZO SMS. Ma 30 lat. Jest wychowankiem GUMP Ostrowiec, byłym siatkarzem STS Skarżysko, Farta i Effectora Kielce. W sezonach 2015/2016 i 2016/2017 pełnił rolę statystyka orlenligowej drużyny siatkarek KSZO. Był także II trenerem zespołów Dafi Społem Kielce i Buskowianki Kielce. Piotr Brodawka będzie także pełnił rolę trenera koordynatora w sportowym, ściśle kooperującym ze sobą tworze sportowym KSZO i SMS. System szkolenia obu klubów zmierza do tego, że do rozgrywek zgłoszony zostanie także zespół w III lidze świętokrzyskiej. Nic dziwnego, bo 2/3 zawodniczek klubu będą stanowiły uczennice SMS. Drużyna ma trenować w hali przy ulicy Świętokrzyskiej, w której rozgrywała też będzie mistrzowskie spotkania.

Pracami klubu kieruje Mariusz Rokita. Funkcję dyrektora wypełnia Dawid Ogórek. I właśnie Dawid Ogórek poinformował nas, że pod koniec sierpnia w Ostrowcu rozegrany zostanie turniej. Nasza drużyna weźmie także udział w turniejach w Starym Sączu i Tarnowie. Nową twarzą w zespole jest 25-letnia Aleksandra Mich, która podpisała z naszym klubem roczny kontrakt. Aleksandra, to wychowanka klubu z Ropczyc i była zawodniczka Marby Sędziszów Małopolski. Gra na pozycji przyjmującej. Występowała także w sezonie 2013/2014 w Developresie Rzeszów, później w Szóstce Mielec, a ostatnio w PLKS Pszczyzna.

Trwają rozmowy z dotychczasowymi i nowymi sponsorami. Klub otrzymał 91 tys. zł z kasy miejskiej na realizację zadań gminy w zakresie upowszechniania piłki siatkowej. Celem jest spokojna gra w II lidze oraz utrzymanie zrównoważonego budżetu klubu.

W IV grupie II ligi siatkówki kobiet wystąpią takie zespoły, jak TS Wisła Kraków, AZS UMCS Lublin, TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, Pogoń Proszowice, CKiS Maraton Krzeszowice, MUKS Poprad Stary Sącz, SMS II PZPS Szczyrk, UKS Jedynka Tarnów, KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski, Silesia Volley Mysłowice, MKS SAN II Pajda Jarosław.

Nasz młody zespół swój debiut w II lidze zaliczy w Proszowicach. Przed własną widownią KSZO SMS najprawdopodobniej po raz pierwszy o ligowe punkty walczył będzie z krakowską Wisłą 4 października w niedzielę, gdyż w sobotę planowany jest w ostrowieckiej hali turniej judo. Wszystko wskazuje też na to, że zaplanowany na 24 października mecz w Ostrowcu z Silesią Volley doczeka się zmiany gospodarza i zostanie rozegrany w Mysłowicach, a to z powodu zaplanowanego w hali koncertu. Siatkarki KSZO SMS swój pierwszy drugoligowy mecz stocza w Proszowicach

Oto terminarz gier I rundy fazy zasadniczej

1 kolejka. Pogoń Proszowice ? KSZO SMS (26 września)

2 kolejka. KSZO SMS ? Wisła Kraków (3 października)

3 kolejka. MUKS Poprad Stary Sącz ? KSZO SMS (10 października)

4 kolejka. KSZO SMS ? CKiS Maraton Krzeszowice (17 października)

5 kolejka. SMS PZPS Szczyrk II ? KSZO SMS (21 października)

6 kolejka. KSZO SMS ? Silesia Volley Mysłowice (24 października)

7 kolejka. UKS Jedynka Tarnów ? KSZO SMS (7 listopada)

8 kolejka. KSZO SMS ? pauzuje (14 listopada)

9 kolejka. KSZO SMS ? MKS SAN Pajda II Jarosław (21 listopada)

10 kolejka. TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski ? KSZO SMS (28 listopada)

11 kolejka. KSZO SMS ? AZS UMCS Lublin (5 grudnia)

Runda rewanżowa rozpocznie się 12 grudnia, kiedy KSZO SMS podejmował będzie na własnym parkiecie Pogoń Proszowice.

Polski Związek Piłki Siatkowej dokonał także rozstawienia drużyn w Pucharze Polski kobiet. Do tych rozgrywek, jak już informowaliśmy, zgłoszony został nasz KSZO SMS. Młode, ostrowieckie siatkarki 14 października w rundzie przedwstępnej na własnym parkiecie podejmowały będą ekipę AZS UMCS Lublin. W drugim meczu rundy przedwstępnej GKS Wieżyca 2011 Stężyca zmierzy się z UKS Szamotulaninem Szamotuły.

Jeśli podopieczne trenera Piotra Brodawki pokonają zespół znad Bystrzycy, to 28 października, już w rundzie wstępnej, zmierzą się, także przed własną widownią, z pierwszoligową ekipą SAN Pajda Jarosław. W rundzie wstępnej Libero Aleksandrów Łódzki zagra z Płomieniem Sosnowiec, SMS Szczyrk ze Stalą Mielec, a Świt Nowy Dwór Mazowiecki ze zwycięzcą spotkania wspominanych już drużyn ze Stężycy i Szamotuł.

Siatkarki KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski w sezon 2020/2021 wkroczą z nowym partnerem technicznym, który będzie dostarczał sprzęt sportowy oraz oficjalne stroje meczowe.

-Rozpoczęcie współpracy z wieloletnim dystrybutorem duńskiej marki odzieży sportowej Hummel, z którym wiązane są nadzieje na owocną kooperację, stanowić będzie krok w przyszłość na drodze do odbudowy siatkówki w Ostrowcu Świętokrzyskim ? mówi dyrektor klubu, Dawid Ogórek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *