Rusza rok szkolny w gminie Opatów

W gminie Opatów wszyscy uczniowie mają rozpocząć naukę w sposób tradycyjny.
Jak poinformowała kierownik referatu organizacyjnego w Urzędzie Miasta i Gminy Opatów Bernardeta Bara, naukę w szkołach i przedszkolu podległych gminie rozpocznie 850 uczniów i 120 przedszkolaków.
-Nie przewidujemy zmianowości nauki ze względu na organizację dowozów dzieci do szkół – mówi B. Bara. W PSP Nr 1 w Opatowie naukę rozpocznie 371 uczniów, w PSP Nr 2 w Opatowie – 441 uczniów. Najmniej uczniów naukę będzie pobierało w PSP w Kobylanach, tylko 36 uczniów.
Klasy w Kobylanach są kilkuosobowe. Naukę w pierwszej klasie ma rozpocząć tylko troje dzieci. A piątej klasy nie będzie w ogóle. Mimo wstępnych planów likwidacji szkoły, placówka ma pozostać na razie w strukturach szkół gminnych.
Szkoły w gminie Opatów będą pracować według wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
-Będzie przeprowadzana dezynfekcja powierzchni i pomieszczeń, do maksimum ograniczymy wejście osób postronnych na teren szkoły, w tym rodziców i najbliższych uczniów – mówi B. Bara. Uczniowie klas najmłodszych będą przyprowadzani i odprowadzani przez nauczyciela do drzwi szkoły. Nie przewidujemy zmianowości nauki ze względu na organizację dowozów dzieci do szkół.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *