Obostrzenia w Kunowie

Po potwierdzeniu covid 19 u trzech dorosłych osób na terenie gminy, natychmiast uruchomiono procedury we współpracy z Powiatową Stacją Sanepid mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak informuje PSSE w Ostrowcu Św. pozytywne  wyniki dotyczą dwóch pracowników Świetlicy Środowiskowej w Kunowie oraz jednego z nauczycieli prowadzącego zajęcia w szkole w Janiku i w Wymysłowie. Kwarantanną zostało objętych 109 uczniów i ich rodziny oraz 14 nauczycieli, a także 30 podopiecznych świetlicy wraz z rodzinami. Dyrekcje obu placówek podjęły decyzję o wprowadzeniu zdalnego nauczania.

– Na bieżąco monitorujemy sytuację. Współpracujemy  w tym zakresie z stacją SANEPID -potwierdza burmistrz Kunowa, Lech Łodej.

 Ograniczenia wprowadzono także w obsłudze interesantów w kunowskim magistracie.

-Powróciliśmy do reżimu sanitarnego z pierwszego rzutu pandemii, a więc obsługa interesantów odbywa się na parterze budynku, gdzie dyżuruje pracownik zaopatrzony w środki bezpieczeństwa ? maseczkę, przyłbicę, rękawiczki. Każdy kto będzie miał konieczność wejścia do urzędu będzie poddawany pomiarowi temperatury, obowiązkowej dezynfekcji rąk oraz sprawdzeniu prawidłowości założenia maseczki, która powinna zakrywać usta i nos. Wszystkie podjęte działania maja na celu bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i pracowników urzędu  -dodaje burmistrz Lech Łodej.

Interesanci będą przyjmowani, z godzinną przerwą  w godz. 8 -11 i 12 -15.

Mieszkańcy mogą się także kontaktować z urzędem drogą telefoniczną i elektroniczną. Jak zapewnia burmistrz L. Łodej, przyjęcia odbywają się płynnie i nie ma kolejek przed urzędem.

– Czynna jest kasa oraz bank. W każdy  wtorek regulaminowo przyjmuję interesantów, jednak jeśli jest to inny dzień, to nikt nie zostaje odesłany  przysłowiowym kwitkiem. Można się kontaktować ze mną telefonicznie lub też za pośrednictwem facebooka, gdzie odpowiadam na każde pytanie zadane przez mieszkańców -przyznaje burmistrz L. Łodej.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *