POLREGIO nadal będzie wozić pasażerów ze świętokrzyskiego

Przez kolejne 10 lat od 13 grudnia 2020 r. na terenie województwa świętokrzyskiego Spółka POLREGIO świadczyć będzie usługi publiczne w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego marszałek Andrzej Bętkowski i członek zarządu województwa Tomasz Jamka podpisali umowę, w ramach tzw. bezpośredniego powierzenia, z prezesem zarządu POLREGIO Arturem Martyniukiem i członkiem zarządu, dyrektorem handlowym POLREGIO Adamem Pawlikiem.
– 12 grudnia 2020 r. upływa termin obowiązywania dotychczasowej umowy na świadczenie usług publicznych w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich, ze Spółką z o. o. POLREGIO. Uwzględniając dobrą współpracę Samorządu Województwa Świętokrzyskiego ze Spółką POLREGIO postanowiliśmy o zawarciu kolejnej umowy, która będzie obowiązywała w okresie od 13 grudnia 2020 r. do 14 grudnia 2030 r. 10 – letnia umowa opiewa na kwotę 453 mln zł, przy założeniu wykonania ok. 20, 5 mln pociągokilometrów ? mówił marszałek Andrzej Bętkowski.
O tym, jak ważne jest to wydarzenie mówił Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO ? Coraz więcej zmodernizowanych szlaków kolejowych pozwala zwiększyć prędkość i komfort podróży kolejowych. Podpisana umowa to ważny krok do zapewnienia atrakcyjnej oferty przewozowej dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego, bowiem równolegle z podpisywaniem kolejnych umów z samorządami przygotowujemy plan inwestycyjny zakładający wymianę lub modernizację znacznej części taboru i modernizację zapleczy technicznych. Naszym nadrzędnym celem jest likwidacja wykluczenia transportowego.
Członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka dodał z kolei – Cieszę się, że POLREGIO nadal będzie wozić naszych pasażerów. Zgodnie z założeniami umowy warunki wykonywanych usług utrzymane zostaną na dotychczasowym poziomie, przede wszystkim w zakresie obsługi pasażerów. Gwarantuje to komfort przejazdów.
Rozkład jazdy pociągów zaplanowano na bazie obecnie obowiązującego, tak, aby pasażerowie nie odczuli zmian spowodowanych wdrożeniem nowych zapisów umowy. Przewozy będą realizowane na liniach:
Kielce – Skarżysko-Kamienna – Ostrowiec Świętokrzyski- Sandomierz – granica województwa – Rzeszów/Stalowa Wola
Kielce – Sędziszów – granica województwa – Kraków/Katowice
Kielce – Włoszczowa – granica województwa – Częstochowa/Katowice
Kielce – Sitkówka Nowiny – Busko-Zdrój
Podpisana dziś umowa, przewiduje także w przyszłości, możliwości zwiększenia sieci połączeń kolejowych na innych liniach komunikacyjnych, co uzależnione będzie od infrastruktury kolejowej.
? Jesteśmy otwarci na możliwość uruchomienia nowych połączeń kolejowych. Liczymy, że fundusze z Krajowego Planu Odbudowy umożliwią nam i województwu zakup nowych pociągów, które będą mogły dowozić mieszkańców do pracy i szkół, a turystów na świętokrzyskie szlaki ? poinformował Adam Pawlik, członek zarządu, dyrektor handlowy POLREGIO.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *