Ponad tysiąc przyłbic z Ożarowa

Zespół Szkół Marii Skłodowskiej- Curie w Ożarowie wyprodukował ponad tysiąc przyłbic ochronnych.
Praca w szkole wre, bowiem na przyłbice czekają m.in. pracownice handlu i sfery usług, szpitali, przychodni i ratownicy medyczni.
Mimo przerwy w nauce stacjonarnej szkoły zawodowe nadal realizują ciekawe projekty techniczne i zawodowe.
Zespół Szkół Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie już drugi raz, tym razem w okresie jesiennej fali pandemii, podjęły się produkcji przyłbic ochronnych.
Zastosowana technologia wycinania laserem tnącym pleksi o grubości 0,5mm z wykorzystaniem projektu opracowanego w programie CAD przez naszego nauczyciela praktycznej nauki zawodu, Artura Sobczaka, pozwala wytwarzać przyłbice na większą skalę w tańszy i szybszy sposób w porównaniu do druku 3D ? wyjaśniają nam przedstawiciele ożarowskiej szkoły. Wydrukowanie 16 plastików, czyli tych podstaw do przyłbic zajmuje cztery minuty. Kolejne trzy minuty zajmuje wycinanie 30 sztuk pasków fizelinowych.
-Jesteśmy w stanie wytworzyć dużą ilość takich przyłbic. Mogą one służyć szkole i stowarzyszeniu na potrzeby własne m.in. do zajęć. Jeżeli pojawi się potrzeba, będziemy wspierać służby medyczne szpitali, przychodni i stacji ratownictwa medycznego. Myślę, że w krótkim czasie możemy je wytwarzać w tysiącach sztuk dziennie ? dodaje Marcin Stańczyk, dyrektor ZS w Ożarowie.
Niezwykle cenna inicjatywa środowiska szkolnego w Ożarowie możliwa jest dzięki zaangażowaniu nauczycieli, pracowników administracji i obsługi ZS w Ożarowie, w tym Anny Papaj, Anny Kaniewskiej i Małgorzaty Kidoń. Przyszywają one maszynowo do pleksi filc z wkładem z fizeliny medycznej oraz specjalny, elastyczny drut wykonany z materiału termoplastycznego, który umożliwia dopasowanie przyłbicy do twarzy. Nie powodują one ograniczenia widoczności. Są lekkie i wygodne w zastosowaniu, łatwe w czyszczeniu. Do tej pory wykonano ponad 1000 przyłbic.
? Będziemy produkować przyłbice, dopóki jest na nie zapotrzebowanie ? mówią nauczyciele i pracownicy szkoły. Oczekujemy tylko na kolejne zgłoszenia administracji państwowej i na wskazania, gdzie należy je dostarczyć. Jesteśmy przygotowani do wykonania kolejnych 1000 sztuk przyłbic ochronnych, również dla służb medycznych.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *