Środki  do walki z koronawirusem dla opatowskiego szpitala (zdjęcia)

Na poniedziałkowej konferencji w szpitalu św. Leona starosta opatowski, Tomasz Staniek podsumował realizację projektu pn. ?Zabezpieczenie mieszkańców Powiatu Opatowskiego w walce z COVID 19 oraz podmiotów zaangażowanych w walce z epidemią?.

Na działania związane z walką z pandemią powiat pozyskał 3,2 mln, z czego 2,5 mln to środki przyznane z   Urzędu Marszałkowskiego, zaś pozostała kwota to środki budżetu powiatu opatowskiego. Za pieniądze w kwocie 148 tysięcy zakupiono asortyment w postaci: maseczek z filtrem, płynów do dezynfekcji, a także pościeli, ręczników, piżam dla pacjentów oraz jednolitych strojów z logiem szpitala dla personelu medycznego. Ponad 830 tysięcy zostało przeznaczone na adaptacje pomieszczeń dla pacjentów z potwierdzonym koronawirusem. Natomiast 1,9 mln przeznaczono na wsparcie w walce z epidemią innych podmiotów, w tym ośmiu gmin powiatu opatowskiego, na zakup potrzebnych środków ochrony osobistej oraz środków dezynfekcyjnych. Z tej puli 99 tysięcy przeznaczono także na przygotowanie miejsc do kwarantanny.

-Dzięki temu projektowi mogliśmy wyposażyć szpital w potrzebne środki do walki z pandemią. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, z innego projektu o wartości 1,2 mln, utworzyliśmy tzw. oddział covidowy, dla pacjentów z potwierdzonym koronawirusem, który został wyposażony w odpowiedni sprzęt, w tym stanowiska z respiratorami. W szczytowym momencie epidemii na tym oddziale znajdowało się 50 pacjentów. Obecnie ta liczba jest mniejsza i wynosi 30 ?40 osób ?mówił Tomasz Staniek, starosta opatowski.

W konferencji uczestniczyli: Monika Gębska, prezes spółki Centrum Dializa, prowadzącej szpital oraz radni Rady Powiatu. Starosta T. Staniek podziękował zarządowi szpitala, jak i kadrze medycznej za poświęcenie i trud pracy w niełatwych warunkach trwającej pandemii.

W szpitalu św. Leona w Opatowie pracuje pięć oddziałów. Oddział Wewnętrzny został dedykowany wyłącznie pacjentom z potwierdzonym COVID 19. Pracę lecznicy wspierają żołnierze X Świętokrzyskiej Brygady WOT.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *