Zadowoleni mieszkańcy Okołu

192 gospodarstwa zostaną podłączone do kanalizacji w miejscowości Okół, w gminie Bałtów.  Obecnie trwa I etap inwestycji, który umożliwi przyłączenie 90 gospodarstw. W II etapie zostanie przyłączone kolejne 102 gospodarstwa. Inwestycja była możliwa dzięki rządowemu wsparciu, o czym poinformował na konferencji  Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów, dziękując parlamentarzystom: posłowi Andrzejowi Kryjowi oraz senatorowi Jarosławowi Rusieckiemu za pomoc w uzyskaniu funduszy.

-Gmina Bałtów po raz kolejny pozyskała duże środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym razem jest to ponad  2, 2 mln na II etap budowy kanalizacji w miejscowości Okół. Przypomnę, że  w pierwszym rozdaniu na ten etap gmina otrzymała 2 mln. Łącznie to ponad 4,2 mln., za co bardzo serdecznie dziękuje Panom parlamentarzystom, Panu wojewodzie i Panu premierowi Matuszowi Morawieckiemu ? mówił wójt Hubert Żądło. – Jako samorządowiec doceniam tę pomoc, szczególnie w tej trudnej sytuacji związanej z pandemią, gdzie są inne wydatki. Dziękuję za to w imieniu gminy Bałtów, że pomimo zwiększonych wysiłków, rząd dostrzega takie samorządy jak nasza gmina. Od wielu, wielu lat gmina Bałtów jest skanalizowana w 40 procentach. Po ukończeniu kanalizacji w Okole będzie to 60 procent. Ponad dwa lata temu wspólnie obiecaliśmy to mieszkańcom Okoła. Dziś pokazujemy, że jesteśmy konsekwentni, wiarygodni i w niedługim czasie kanalizacja w Okole zostanie wykonana. Tych środków by nie było, gdyby nie parlamentarzyści i rząd Prawa i Sprawiedliwości. Przyłącza kanalizacyjne będą darmowe. Żadnych kosztów mieszkańcy nie poniosą na ten cel. Dzisiaj mam wielką satysfakcję z radnymi obecnej  Rady Gminy, gdyż kiedy przygotowywaliśmy się do tego zadania przeciwnicy mówili, że to nieprawda, że kanalizacji w Okole nie będzie. Chcę dziś powiedzieć, że daliśmy radę, spełniliśmy oczekiwania mieszkańców i dotrzymałem słowa -mówił wójt H. Żądło

O dobrej współpracy, dostrzeganiu potrzeb małych gmin i reagowaniu na oczekiwania mieszkańców mówili także poseł Andrzej Kryj i senator Jarosław Rusiecki, gratulując wójtowi inwestycji w gminie Bałtów. Podziękowania za współpracę złożył również Henryk Cichocki, przewodniczący Rady Gminy, który podkreślał, że nie pamięta, aby tak duże środki gmina kiedykolwiek pozyskała z funduszy rządowych, co w ostatnim czasie. W sumie, oprócz dotacji na kanalizację w Okole,  gmina Bałtów pozyskała około 11 mln z funduszy rządowych. W imieniu mieszkańców Okoła podziękowania parlamentarzystom oraz władzom lokalnym złożył Jerzy Dunal,  radny Rady Gminy. Bez wątpienia kanalizacja ułatwi życie mieszkańcom, podnosząc  standard XXI wieku   największej miejscowości gminy. Obecnie jest to największa inwestycja realizowana w gminie Bałtów.

Print Friendly, PDF & Email