Chcą posprzątać ruiny zamku w Ćmielowie

Ruiny ćmielowskiego zamku to miejsce bardzo ważne i atrakcyjne na mapie Gminy Ćmielów. Niestety, od jakiegoś czasu, to miejsce z bardzo dużym potencjałem, staje się coraz bardziej nieprzyjazne i zaśmiecone. Setki kilogramów odpadków zalegając zarówno w otoczeniu, jak i samych ruinach skutecznie zniechęcają do odwiedzin oraz poznania jego historii.
– Wychodząc potrzebie, choć częściowego, uporządkowania tego miejsca zapraszamy Wszystkich, którym jego los nie jest obojętny, do wspólnej akcji sprzątania. Wierzymy, że RAZEM uda nam się zorganizować wydarzenie, które, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń pandemicznych oraz zasad epidemiologicznych, stanie się ?nowym początkiem? dla tego historycznego miejsca. 19.05.1505 r. Ćmielów uzyskał prawa miejskie w przywileju lokacyjnym, wydanym w Radomiu przez Króla Aleksandra Jagiellończyka. Uczcijmy wspólnie ten jubileusz, włączając się w akcję ?W sobotni poranek sprzątamy nasz zamek!? ? mówi Piotr Wójtowicz, Prezes Stowarzyszenia ?W dobrą stronę?. Sprzątanie ruin zamku rozpocznie się 15 maja br. (sobota) o godzinie 9.
Organizatorzy zapewniają worki na odpady oraz rękawiczki jednorazowe. Ciekawym elementem akcji będzie wykład o historii ćmielowskiego zamku, który wygłosi Zbigniew Pękala ? Prezes Towarzystwa Ziemi Ostrowieckiej.


Organizatorzy zachęcają do udziału w akcji wszystkich mieszkańców Gminy Ćmielów, organizacje pozarządowe, radnych, a także każdego, komu los zamku w Ćmielowie i jego otoczenia nie jest obojętny. Szczegóły dotyczące akcji dostępne są na fanpage Stowarzyszenia ?W dobrą stronę? na portalu Facebook.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *