Zamek lśni czystością (zdjecia)

Na wspaniały pomysł posprzątania ruin zamku w Ćmielowie wpadli członkowie ćmielowskiego stowarzyszenia ?W dobrą stronę? .

Na apel o wspólnym sprzątaniu zamku odpowiedziała spora grupa chętnych z całej gminy. Rękawy do sprzątania zakasali także  burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów Joanna Suska, pracownicy UMiG, radni rady miasta i gminy oraz wszyscy, którym na sercu leży pozytywny wizerunek zamku. Z fajną inicjatywą wyszła sama gmina, przekazując sprzątającym koszulki i upominki promujące Ćmielów. Organizatorzy zapewnili worki na odpady oraz rękawiczki jednorazowe.

Finał akcji to zebrane 52 worki o pojemności 240 lirów. W ogromnej ilości butelki szklane i plastikowe, 4 opony, resztki mebli, ubrań i puszki. 

Akcji towarzyszył wykład o historii zamku wygłoszony przez przewodniczącego Towarzystwa Ziemi Ostrowieckiej Zbigniewa Pękali. Andrzej Broda z kolei zapewnił, że właściciel zamku sprzyja wszelkim inicjatywom mieszkańców miasta.

Prezes Stowarzyszenia ?W dobrą stronę? Piotr Wójtowicz nie kryje zadowolenia z zaangażowania wszystkich osób i dziękuję za olbrzymią pomoc. Niestety na drugi dzień po sprzątaniu ktoś zuchwale wykorzystał zbiórkę śmieci na zamku i podrzucił pokaźną górę swoich odpadów. Ze względu na sukcesywne zaśmiecanie terenu zamku i podrzucanie  śmieci, być może zostanie na zamku zamontowany monitoring. A wówczas zaśmiecający nie będą bezkarni.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *