Władze Ożarowa zadbały o darmowy transport dla seniorów

W ramach projektu Door to door władze gminy Ożarów na czele z burmistrzem Marcinem Majcherem oraz zastępcą Pawłem Rędziakiem zakupiły pojazd do przewozu seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Dzięki usłudze darmowego transportu uprawnieni mieszkańcy gminy Ożarów wraz z opiekunem lub psem asystującym będą mogli dotrzeć do instytucji kultury czy przychodni zdrowia lub punktu rehabilitacji. Nowy pojazd marki Renault Trafic dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym jednej osoby na wózku inwalidzkim, wyposażony w windę, poświęcił ks. kanonik Jan Zietara.

Podczas przekazania pojazdu burmistrz Ożarowa Marcin Majcher podziękował dyrektorowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za przyznane dofinansowanie. Kwota 380.280 zł wystarczyła na zakup samochodu, a także zatrudnienie dwóch osób do jego obsługi i zakup paliwa.

Zastępca burmistrza Paweł Rędziak powiedział, że zakupiony pojazd pomoże wyeliminować tzw. białe plamy transportowe i wykluczenie starszych oraz chorych osób, które nie byłyby w stanie same opuścić domu i dotrzeć do lekarza, czy na spotkanie w ramach klubu seniora. Gmina Ożarów dowozi ludzi do różnych miast w Polsce na zabiegi oraz do lekarzy, a tego typu pojazd to zadnie znacznie ułatwi i potani koszty.

Dyrektor PFRON Andrzej Michalski poinformował, że na ten cel pieniądze otrzymało sześć świętokrzyskich gmin, w tym Ożarów.

W uroczystości przekazania pojazdu wziął udział m.in. sekretarz Tomasz Sobieraj, przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Draga, kierownik Dziennego Domu Seniora Elżbieta Gromek oraz seniorzy.

Usługę można zamówić dzwoniąc na numer 798 853 950. Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku, w godz. 7 -15. Chęć dowozu można też zgłosić bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej. Transport należy zamówić co najmniej 24 godziny przed planowanym wyjazdem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.