Święto mistrzów porcelany (zdjęcia)

W minioną sobotę  pracownicy Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A.  obchodzili uroczyście swoje święto.

Obchody poprzedziła msza w kościele parafialnym w Ćmielowie celebrowana przez ks. proboszcza Czesława Gumieniaka. Dzień ceramika odbył się w Restauracji Gościna w Smykowie, gdzie liczna gruba jubilatów z rąk dyrektor zakładu, Joanny Niedzieli, otrzymała wyróżnienia i upominki za długoletnią pracę.

Dyrektor w swoim wystąpieniu w imieniu właścicieli, zarządu oraz współpracowników podziękowała za trud pracy włożony przez pracowników fabryki, wspominając przy tym również trudne lata dla zakładu, a także pandemię, która odcisnęła się mocno na losach firmy.

jubilatów, pracowników zakładu oraz gości powitała przewodnicząca komisji zakładowej NSZZ ?Solidarność?, Zofia Syta.

Z serdecznymi życzeniami do twórców ćmielowskiej porcelany zwrócili się: burmistrz Miasta i Gminy Ćmielów, Joanna Suska oraz przewodniczący Koła Emerytów i Rencistów NSZZ ?S? w Ćmielowie, Mirosław Rogoziński.

W święcie ceramików udział wzięli także: dyrektor zakładów Ilona Frąk -Krzemińska, kierownik działu kadr i organizacji zakładu Agnieszka Minkina – Salus, przewodnicząca związku zawodowego OPZZ Halina Starzomska, zastępcy przewodniczącego związku zawodowego NSZZ ?S?, Aneta Niedziela i Jacek Dryja.

Głośnymi brawami została przyjęta Alfreda Górniak, która w zakładzie przepracowała nieprzerwanie 45 lat.

– W zakładzie podjęłam pracę po szkole ceramicznej, którą skończyłam w Ćmielowie – wspomina szanowna jubilatka A. Górniak. Już w trakcie tych 3 lat szkoły w zakładzie miałam praktyki. Przez te wszystkie lata pracowałam jako zdobnik ceramiki. Malowałam praktycznie wszystko: talerze, różne kubeczki, miseczki, filiżanki, spodki. Zakochałam się w tym zakładzie. Uwielbiam malować. Nie wiem jak to będzie, jak pójdę na emeryturę, czy nie będę tęskniła za malowaniem na porcelanie. Poznałam też przez te wszystkie lata bardzo dużo wspaniałych ludzi. Mam same dobre wspomnienia. Gdybym miała zdrowie i siłę to chyba pracowałabym wiecznie.   

Zawodowo z zakładem od 40 lat związali się: Maciej Stefański, Stanisław Łucki, Jacek Kowal, Anna Syta, Krzysztof Religa, Krzysztof Stan, Mirosław Kaczmarczyk, Renata Wilczak, Grażyna Kolasa, Mariola Zemsta, Ewa Wróblewska, Grażyna Wzorek, Anna Kowal, Anna Sałkowska.

35-lecie pracy w zakładzie obchodzili: Katarzyna Orłowska, Marzena Zawada, Ewa Machula, Marzena Kowalska, Jolanta Śmieszek, Beata Wojnowska, Dariusz Kolasa, Bożena Pawlikiewicz.

30 lat celebrowali: Mirosława Dębniak, Anna Skrok, Janusz Rejzowicz, Grzegorz Kaczmarczyk, Dorota Jasińska, Krystyna Kozłowska.

25-lecie świętowali: Agnieszka Gębicka, Ewa Pytlak, Dorota Orczykowska, Agnieszka Spychaj, Izabela Starzomczyk.

20 lat pracy w zakładzie obchodzili: Andrzej Chmielewski, Katarzyna Cembrowska, Edyta Zwolińska.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *