Dieta zwiększająca efektywność treningu siłowego

Każdy stały bywalec siłowni wie, że sam trening nie zapewni zadowalających efektów. Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, ale nie zda się na wiele bez świadomie układanego jadłospisu. Dla osób pracujących na wzmocnieniem swojej siły doskonałym wyborem będzie skorzystanie z usługi jaką jest dieta pudełkowa. Podpowiadamy czym cechuje się trening siłowy i co jeść by zwiększyć jego efektywność.

Czym charakteryzuje się trening na siłę?

Podstawowymi cechami treningu siłowego są duża waga podnoszonym ciężarów i mała ilość powtórzeń w serii. Jest to wysiłek o charakterze beztlenowym i z reguły składa się z 5-6 ćwiczeń wykonywanych w 3-5 seriach. Należy zwrócić uwagę aby przerwy między nimi wynosiły co najmniej 3-4 minuty. Dwie najpopularniejsze metody treningowe przy ćwiczeniach na siłę to:

  • Full Body Workout (FBW) – jest to trening polegający na ćwiczeniu wszystkich partii mięśniowych na jednej sesji. Z reguły wykonuje się go 3 razy w tygodniu z przerwą co drugi dzień. W tego rodzaju treningu bardzo ważną rolę odgrywają ćwiczenie angażujące do pracy wiele mięśni, jak np. martwy ciąg lub przysiady ze sztangą.
  • Split – ten rodzaj treningu polega na ćwiczeniach wybranych przez siebie partii mięśniowych w czasie danej sesji treningowej. Jednego dnia może to być na przykład klatka piersiowa i triceps, a innego plecy i biceps. Trening ten może być wykonywany nawet do pięciu razy w tygodniu i występują  nim wiele ćwiczeń izolujących wybrane partie mięśniowe.

Niezależnie od tego na jaki rodzaj treningu się zdecydujemy, należy pamiętać o regeneracji, odpowiedniej ilości snu oraz rozsądnej diecie. Bez spełnienia tych warunków mięśnie nie będą rosły tak jak tego oczekujemy. W przypadku jadłospisu warto zdecydować się na wygodny i profesjonalny catering dietetyczny.

Jaka dieta będzie odpowiednia przy treningu siłowym?

Decydując się na trening siłowy musimy pamiętać o odpowiedniej ilości poszczególnych składników odżywczych jakie należy zapewnić organizmowi. Dieta pudełkowa Ostrowiec Świętokrzyski jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć pewność, że będzie ona odpowiednio zbilansowana. W przypadku dorosłych mężczyzn zaleca się dzienne spożywanie od 1,5 do 2 gram białka na kilogram masy ciała, gdyż większa ilość może obciążać nerki i wątrobę. Jeśli chodzi węglowodany powinno to być 5-12 gram na masę ciała, ponieważ stanowią one główne źródło kalorii. Nie można też zapominać o dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości tłuszczy, w szczególności Omega-3, zwiększających wydolność organizmu i mających pozytywny wpływ na rozwój mięśni. Codzienne planowanie odpowiedniego jadłospisu nie jest łatwe i zajmuje sporo czasu, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem dla sportowców jest catering dietetyczny. Korzystając z tej opcji osoby zapracowane nie muszą się martwić o przygotowywanie kilku odpowiednio zbilansowanych posiłków dziennie. Dieta pudełkowa daje gwarancje spożywania zdrowych, wysokiej jakości różnorodnych potraw, które są dostarczane codziennie pod drzwi osób dbających o swoje ciało. Catering dietetyczny to doskonały dla osób, które mają już dość liczenia kalorii.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *