Opatów dla malutkiej Igi

Igunia Kaczmarczyk – mała opatowianka urodziła się 1 lipca 2021 roku i na początku nic nie zapowiadało dramatu, jaki będą musieli przeżywać rodzice dziewczynki. Ciąża przebiegła bez powikłań, tak samo poród. Iga wraz mamą wyszły do domu. Rodzice cieszyli się że dziewczynka jest zdrowa.
Iga jednak wydawała się swojej mamie od początku słabiutka. Nie przekręcała główki, słabo ruszała rączkami i nóżkami. Gdy Iga miała 1,5 miesiąca, jej rodzice zaczęli się bardzo niepokoić. Przestała ruszać nóżkami, mamie wydawało się, że dziwnie oddycha i zbyt często krztusi się przy jedzeniu. Pediatra od razu dał skierowanie do neurologa z dopiskiem: ?podejrzenie choroby genetycznej?. W szpitalu spędzili z córeczką 3 dni na badaniach. Na wypisie mama Igi przeczyta, że podejrzewają SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Dwa tygodnie później przyszło potwierdzenie diagnozy, a świat rodziców Igi runął w jednej sekundzie.
Koszt terapii genowej, która pozwoli Idze normalnie funkcjonować, to 9,5 mln zł. Do dziś, w ciągu trzech tygodni trwania akcji na rzecz dziewczynki udało się zebrać ponad 750 tys. zł. Coraz więcej osób i środowisk z terenu Opatowa i okolic włącza się w zebranie olbrzymiej kwoty, jaka jest potrzebna na leczenie maluszka. W LO im. B . Głowackiego w Opatowie został zorganizowany charytatywny maraton zumby. Coraz więcej instytucji i szkół włącza się także w przysiadowy challange, polegający na zrobieniu przez wyznaczoną jednostkę 10 przysiadów, nagranie filmu z challangu, umieszczenie go na swojej stronie i wpłatę na konto Igi. O pomoc dla Iguni nawołują dodatkowo przedszkolaki z przedszkola ?Happy Kids? i ?Dziecięcego Raju? w wzruszającym teledysku ?Nie zastąpi Ciebie nikt? (muzyka Romuald Lipko słowa Marek Dutkiewicz). Na przysiadowy challange oraz skarbonkę przedszkolaków na rzecz Igi można wpłacać przez fundację Siepomaga #przysiadchallange oraz #przedszkolakidlaigi.
Datek na leczenie Igi mogli wrzucać również uczestnicy czwartkowej motocyklowej Parady Niepodległościowej, zorganizowanej przez Sandomierskie Stowarzyszenie Motocyklowe Moto Sandomierz, w której chętnie udział wzięli mieszkańcy Opatowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Co najmniej godzinną przejażdżkę swoim motocyklem BMW na licytację wystawił burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewska. Oczywiście zwycięzca będzie podróżował z burmistrzem. Jednocześnie poprzez Facebook prowadzone są Licytacje dla Igi pokonać SMA. Zachęcamy wszystkich do finansowej pomocy na rzecz małej Iguni.

Pieniądze można wpłacać przez stronę https://www.siepomaga.pl/igunia lub poprzez tradycyjny przelew Fundacja Siepomaga Pl. Władysława Andersa 3 61-894 Poznań nr konta: 41249010283587100000155697 tytułem: Darowizna Iga Kaczmarczyk

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *