Spektakularny awans gminy Kunów

Burmistrz Lech Łodej poinformował, ze gmina Kunów awansowała w rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce w kategorii gmin miejsko -wiejskich. Jest to skok o 283 pozycje. Obecnie gmina znajduje się na 224 pozycji.

Ocenie podlegały wskaźniki finansowe z 2021 roku. W roku poprzednim 2020 gmina Kunów zajmowała 507 pozycję. Burmistrz Lech Łodej mówi o skoku cywilizacyjnym i nie kryje zadowolenia z tak dużego sukcesu. Gmina w ostatnim czasie przeprowadziła wiele inwestycji dla mieszkańców, pozyskując przy tym duże środki z zewnątrz. Wiele zadań jest na etapie realizacji, jak chociażby budowa kanalizacji w Janiku czy też budowa świetlicy wiejskiej w Wymysłowie. A przed gmina jeszcze wiele inwestycji jak chociażby Skate Park z całą infrastrukturą aktywności dla mieszkańców.

-Awansowaliśmy o 283 pozycje w rankingu gmin całej Polski. To jest skok cywilizacyjny. Serdecznie dziękuję moim urzędnikom. To dzięki ich ciężkiej pracy jesteśmy na 224 miejscu. Jestem za to bardzo wdzięczny. Przed nami jeszcze wiele wyzwań, wiele zadań, które planujemy realizować dla mieszkańców, ale będziemy się starać by wyniki finansowe gminy były coraz lepsze – przyznaje burmistrz Lech Łodej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.