Wakacyjne półkolonie w Waśniowie (zdjęcia)

W Publicznej Szkole Podstawowej w Waśniowie został zainaugurowany I Turnus letnich półkolonii. Najmłodszych powitali: wójt gminy Krzysztof Gajewski, koordynator z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Milena Miśkiewicz, dyrektor szkoły Beata Cebula, kierownik półkolonii Stella Drożdżal oraz wychowawcy. Jak mówi wójt gminy Krzysztof Gajewski taka forma wakacyjnego wypoczynku dla dzieci organizowana jest po raz pierwszy i dedykowana uczniom szkół z terenu gminy Waśniów, w szczególności tym, którzy nie wyjeżdżają na dłuższe wakacje.

W I turnusie biorą udział dzieci klas 0 -III, zaś w II turnusie uczniowie klas IV -VIII. W sumie z letnich półkolonii skorzysta około 80 dzieci i młodzieży szkolnej.

-Jest to nowa forma wypoczynku. Jeżeli się przyjmie i dzieci będą zadowolone, to półkolonie wpiszą się na stałe w nasz wakacyjny harmonogram. Staraliśmy się zapewnić mnóstwo atrakcji, wycieczek i zabaw oraz niespodzianek tak, aby był to dobrze i aktywnie wykorzystany czas oraz bezpieczny odpoczynek -mówił wójt K. Gajewski.

W I turnusie półkolonii bierze udział 40 dzieci. Frekwencja podczas inauguracji była stu procentowa. Dzieci nie mogły doczekać się pierwszych zabaw. A czeka ich mnóstwo atrakcji, w tym wycieczki do Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, Słodkiej Manufaktury, szaleństwa na basenach tropikalnych Binkowski, czy przygody z dinozaurami w bałtowskim Juraparku. Dzieci mają zagwarantowane wyżywienie oraz troskliwą opiekę wychowawców.

Podczas inauguracji półkolonii dzieci otrzymały słodkie upominki oraz zielone czapeczki, które nie tylko będą chronić ich głowy przed promieniami słonecznymi, ale też pozwolą identyfikować się z grupą podczas wycieczek. Dofinansowanie do półkolonii realizowane jest ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.